We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“NATO’ya hoş geldiniz dostlar!”

93 10 10
30.06.2022

Duyduğum zaman en ufak şaşkınlık yaşamadım valla!

Kalıbımı basarım, NATO ülkesi ülkeler de şaşırmadı hatta ABD Başkanı Biden, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg başta olmak üzere “deve dişi” benzetmesiyle anılan ülkeler bıyık altından gülmüşlerdir, yalnız kaldıklarında ise kahkahayı basmışlardır zannımca!

Niçin gülmesinler ki; Türkiye’yi yöneten kadronun esip gürlemeyi pek sevdiğini ancak bir türlü “yağamadığını” gayet iyi biliyorlar!

Konu İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üye olması… Türkiye gayet haklı bir gerekçeyle bu iki üyeliğe karşı çıkmıştı; Hem İsveç hem de Finlandiya PKK/YPG’ye kucak açmış, silah dahil her türlü yardımı yapan, Türkiye’ye ise silah ambargosu dahil her türlü pisliği reva gören iki ülkeydi!

Teröristleri ülkelerinde ağırlıyor, PKK yandaşı dernekler bu iki ülkede adeta fink atıyordu! AKP’li Cumhurbaşkanı daha başında kestirip atmıştı:

NATO’ya asla giremezler!

Dünyanın bu resti pek ciddiye almadığını okuyor, izliyorduk ama ülkeyi “yönetenler” o kadar kesin ve tavizsiz konuşuyordu ki, o kadar olur yani!

Sonuçta NATO buluşmasında yapılan 4’lü zirve sonrası Türkiye, NATO üyeliğine başvuran iki ülkeye de yeşil ışığı yakıverdi! “Hoşgeldiniz” de demiştir artık! Ne olmuştu peki?

-Mesela her iki ülke de Türkiye’nin “olmazsa olmaz” dediği terör karşıtı yasaları parlamentolarından mı geçirdi? Hayır!

-İsveç Türkiye’nin istediği 24 teröristi iade mi etti? Hayır!

-Terörle içli dışlı dernekler mi kapatıldı? Tabii ki hayır!

Uzatmayayım; ne İsveç ne de Finlandiya Türkiye’nin istediği........

© Korkusuz


Get it on Google Play