We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“İtidalli ılımlı” Taliban kardeşlerimiz!..

65 10 3
20.08.2021

AKP’li Cumhurbaşkanı, önceki akşam iktidara yakın bir TV kanalında, yine iktidara yakın gazetecilerin sorularını yanıtladı…

Öncelikli konu tabii ki Afganistan’dı; Cumhurbaşkanı gayet açık ve net biçimde şöyle dedi:

Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz.

Yönetimde kim olursa olsun iyi ve kötü gününde Afganistan’ın yanında yer almak hem ahde vefanın hem de kardeşliğimizin gereğidir.

Taliban’ın Türkiye’ye yaklaşımı dikkatlidir ve hassastır. Askerlerimizi orada asla yabancı bir güç olarak görmedik. Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti ve ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü iş birliğine hazırız.

Gayet açık, değil mi? Dikkatli, hassas, itidalli, ılımlı; hani görmesek, bilmesek “kardeşimmm” diye sarılacağız! Bu “kardeşlerimizden” Taliban sözcüsü Vayadullah Haşimi, Afganistan’ın yeni rejimini de gayet ılımlı bir şekilde şöyle açıkladı: –Demokratik sistem olmayacak; tartışmaya açık değil. Afganistan’da şeriat uygulanacak!

Ehh, zaten Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, yönetimde kim olursa olsun Afganistan’ın yanında yer almanın hem ahde vefa hem kardeşliğimizin gereği olduğunu açıkladı bile! “kardeşimiz” Haşimi, kadınların gelecekteki durumuna da şöyle açıklık getirdi: –Kızların okula gitmesine izin verilip verilmeyeceğine ulema karar verecek. Başörtüsü mü, burka mı, peçe mi giyeceğine de ulema karar verecek! Bu gidişle, yakın gelecekte Türkiye’nin hangi sularda gezineceğini de en yetkili ağızdan öğrenmiş olduk!

Ilımlı, itidalli Taliban kardeşlerimizin,........

© Korkusuz


Get it on Google Play