We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sıcaklar bastıracak

232 11 49
14.06.2022

Türkiye’deki sıcaklığı anlatmama gerek yok çünkü her şey ortada ve herkes her şeyin farkında.

İktidar; içeride ve dışarıda gerginlik, kavga ve gürültüden besleniyor.

Rusya-Ukrayna savaşı 110. gününde.

Belirlediği askeri hedeflere adım adım yaklaşan Rusya, ekonomisini daha da güçlendirirken kendisine karşı şimdiye kadar iki binden fazla yaptırım kararı alan ABD ve AB ülkelerinin ekonomilerinin nasıl sarsıldığını zevkle izlemektedir. Petrol ve doğal gazını Ruble ile satan Ruslar (100 günde 57’si AB ülkelerine 93 milyar Avroluk petrol ve doğal gaz sattı), Batılı ülkeleri daha da sıkıştırmak için “Ruble yerine altın ödemeniz gerekiyor çünkü siz bankalarımızın SWİFT işlemlerini durdurdunuz” demeye hazırlanıyormuş.

Derse tam bir şenlik!

Yaklaşık üç haftadır Suriye’ye yönelik operasyon konusunu tartışan yandaş medya gündem değiştirir gibi oldu çünkü Ruslar “operasyon yapamazsınız” uyarısında bulundu. Üç gün önce Rus televizyonuna konuşan Esad da “Türk ordusu operasyon yaparsa karşı koyar savaşırız” dedi.

Esad’ın bu konuşmasından bir gün sonra İsrail uçakları Şam Havaalanı’nı bombalayarak kullanılmaz hale getirdi. Lübnan ve Cezayir hariç Arap ülkeleri, Türkiye ve Batılı ülkeler sesini çıkarmadı.

Rezalet!

Bu olaydan bir gün önce Hizbullah lideri Nasrullah “İsrail’in kiraladığı Yunan araştırma ve sondaj gemisi “Energean” tartışmalı bölgeye girerse sert karşılık........

© Korkusuz


Get it on Google Play