We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ne zamana kadar?

263 13 56
28.06.2022

Dün Habertürk’te konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın “Suriye’nin kuzeyine şimdiye dek 3 tane büyük askeri harekat düzenlendiğini” hatırlatarak “Bunları yaparken kimseden izin almadık. Aynı baskıyı o zaman da gördük ancak bu harekatları yaptık. Cumhurbaşkanımız ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diye çok güzel ifade ediyor. Bunu isteyen istediği şekilde yorumlasın. Bize bir tehdit söz konusu olduğunda değerlendirme yapılır ve gereği yapılır.

Biz Suriye’nin toprak bütünlüğünü ihlal edecek hiçbir angajmanın içerisinde olmadık. Biz Suriye tarafında en az 6-7 milyonu bulundukları yerde tutuyoruz. Biz elbette mültecilerin Suriye’ye dönmelerini istiyoruz. Suriye tarafında şartların olgunlaşmasını istiyoruz. Girmeyeceğimizin garantisi yok, her an olabilir dedi.

Kalın sözlerini şöyle sürdürdü: Suriye ile şu anda siyasi düzeyde bir temas yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi istihbarat birimlerimizin dönem dönem temasları oluyor. Ulusal çıkarlarımız açısından istihbarat birimlerimiz görüşür. Ama bunun ötesinde bir siyasi görüşme yok” diye ekledi.

Olayların yaşandığı tarihlerdeki haberleri, Erdoğan’ın Putin ve Trump’la telefon görüşmelerini hatırlatarak;

1- 24 Ağustos 2016’da Fırat Kalkanı harekatında Rusya’dan izin alındı.

2- 20 Ocak 2018’de Zeytin Dalı harekatında Rusya ve ABD’den izin alındı.

3- 9 Ekim 2019’da Barış Pınarı harekatında ABD ve Rusya’dan........

© Korkusuz


Get it on Google Play