We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Daha karpuz kesecektik

198 13 77
24.06.2022

Katil bir gün mutlaka olay mahalline geri döner” denmiş ama Bin Selman ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu’na uğramadan sarayına döndü. Belki de “Ben katil değilim” demek içindir.

Kral olmamakla birlikte krallar gibi karşılanan Bin Selman Ankara Esenboğa Havaalanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uğurlandı. Erdoğan’ın sol tarafında MİT Başkanı Hakan Fidan’ın bulunması ilgimi çekti. Belki de 5 saat kadar Ankara’da kalan Bin Selman’ın konuştuğu konular ağırlıklı olarak güvenlikle ilgili konulardı. Örneğin Suriye, Libya ve Irak.

Ankara’ya gelmeden önce Kahire’de Erdoğan eski düşmanı şimdi barışmaya çalıştığı Sisi ile uzun uzun sohbet eden Bin Selman kesin yukarda sözünü ettiğim konuları konuşmuştur. Kahire’den sonra Ürdün’e geçen Bin Selman Kral Abdullah’la da benzer konuları konuşmuş ve Ankara’ya öyle gelmiştir.

Ziyaretin kısa sürmesi ilginç.

Karpuz keser iştahla yerler diye beklemiştim ama olmadı.

İyi de neden?

Ziyaret haberini yapan yabancı medya her nedense olaya çok fazla ilgi göstermedi. Arap medyası başta olmak üzere herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bin Selman’la ilgili daha önceleri söylediklerini ve aynı Erdoğan’ın Kaşıkçı dosyasını Riyad’a gönderdikten sonra atlayıp Cidde’ye gittiğini hatırlatıyordu.

Herkesin ortak vurgusu Erdoğan’ın Bin Selman’dan para isteyeceğidir ama görünen o ki Sisi ile 30 milyar dolarlık yardım ve yatırım anlaşmaları imzalayan Prens Hazretleri’nin Ankara’da........

© Korkusuz


Get it on Google Play