We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP o çağrıya cevap vermelidir…

97 33 32
22.09.2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununun çözümü için HDP’yi meşru, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ı ise gayri meşru gördüğünü açıklaması, siyasetin gündemini belirledi. Dün gece neredeyse tüm TV kanalları Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasını masaya yatırdı. Bunda kuşkusuz HDP’li Sezai Temelli’nin sorumsuzca yaptığı açıklamanın etkisi de var. Türkiye iki gündür, Kılıçdaroğlu’nun başlattığı tartışmayı izliyor. Siyasetçilerden gazetecilere uzanan geniş bir kesim konuya ilişkin görüşlerini ortaya koydu ve Türkiye “yarı sağlıklı” bir tartışma zemini yakaladı.

HDP’SİZ HDP TARTIŞMASI…

“Yarı sağlıklı” dememin sebebi şu: Keşke; TV’lerimiz bu konuda HDP’lilerin görüşlerini de yansıtabilecekleri demokratik bir ortama sahip olabilseydi. Tartışma şimdilik, “HDP’lilerin katıl(a)madığı HDP tartışması” şeklinde yürüyor. Türkiye, sanırım bunu da aşacak ve bir gün herkesin görüşlerini rahatça ifade edebileceği demokratik bir zemin oluşturulacaktır.

Tabii bu bağlamda en büyük görev, CHP’ye ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na düşüyor. Türkiye’nin en büyük 2. partisi olan CHP attığı bu adımı devam ettirmeli, “kurucu irade” misyonunu “kucaklayıcı irade” olarak taçlandırmalıdır. Bunu Türkiye’de yapabilecek tek güç CHP’dir.

Kemal Kılıçdaroğlu

ÖNEMLİ BİR ATAK

CHP’nin geride bıraktığımız günlerde Irak’ın kuzeyine yaptığı ziyaret de atılan önemli adımlardan biriydi. Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet, Irak’ın kuzeyindeki tüm aktörlerle görüştü ve CHP’nin Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı (OBİT) planını muhataplarına anlattı.........

© Korkusuz


Get it on Google Play