We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKP İmamoğlu ve Yavaş’ı değil halkı cezalandırıyor!

98 39 111
23.09.2021

AKP yönetimi 20 yıllık iktidarında halktan o denli koptu ki; yaptıklarının kendilerine oy veren insanları nasıl etkilediğini bile görmüyor, göremiyor… Bir iktidar halktan uzaklaştıkça ne olursa, AKP’ye de o oluyor!

Bakın daha birkaç gün önce, CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP döneminde borç batağına saplanan belediyeye ek gelir kaynağı yaratmak istedi. Yavaş, bu amaçla 5000 adet açık hava ilan panosu (billboard) ile 3000 adet kapalı otobüs durağının 10 yıllık süreyle kiraya verilmesine ilişkin bir teklif sundu. Bu teklif kabul edilirse, Ankara Büyükşehir Belediyesi her ay 2.5 milyon TL gelir elde edecekti. Yavaş’ın teklifi, AKP ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Belediye de bu yüzden yıllık 30 milyon TL’lik gelirden oldu.

Mansur Yavaş

ANKARALININ SUÇU NE?

Belediyenin kaybettiği yıllık 30 milyon TL, Ankara halkının daha iyi hizmet almasını engellemeye dönük bir adımdır. Ankaralıların kaliteli hizmet almasını engellemektir.

AKP ve MHP’nin bu saçma tutumu Ankara ile sınırlı değil tabii ki; aynı sorunlar İstanbul’da da yaşanıyor. AKP ve MHP, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu adeta iş yapamaz hale getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyor.

Ekrem İmamoğlu

İSTANBUL DAHA KÖTÜ DURUMDA

Geride kalan 2 yıllık süreyi şöyle bir taradığınızda, İmamoğlu ve çalışma arkadaşlarına çıkarılan engellerin, Korkusuz’un sayfalarına sığmayacak denli çoğaldığı görülüyor.

Bu engellemelerin bir kısmını sevgili Ceren Akdağ’ın verdiği katkıyla köşeme aktarmak; ardından ise AKP ve MHP’ye seslenmek istiyorum: Siz Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu değil, sizlere de oy veren Ankara ve İstanbul halkını cezalandırıyorsunuz. Şimdi yıllar sonra utanarak........

© Korkusuz


Get it on Google Play