We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yüzde 5’lik oy artışı için fukarayı aldatma hesapları!..

321 8 36
01.07.2022

İktidara geldikleri ilk günden beri en iyi yaptıkları tek şey; fukara ekonomisi!..

Vatandaşın cebinden al, tüm ülke kaynaklarını hortumlayıp yandaşlara aktar… Sonra da evine ekmek götüremeyen fakir fukarayı sosyal yardımlara bağla… Dilinden düşürmediğin garip gurebayı kendine ipotekle… Her seçim dönemi öncesi de sosyal yardıma muhtaç ettiğin ahaliyi “Bak biz gelmezsek bunlardan olursun. CE-HA-PE zihniyeti bunların hepsini keser, elinizden alır” diye tehdit et, korku sal!..

Ortalıkta dolaşan emareler, öne alınmış bir seçimin işaretçisi. Siyasi kulislerde, saray iktidarının Eylül sonuna doğru baskın seçime gideceği de konuşuluyor. Ancaak, saraya giden en baba anketlerde bile AKP’nin oy oranı yüzde 30’u geçemiyor. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, önündeki rakamlara bakıyor, kızgınlığını da anketçilere en hiddetli şekilde yansıtıyor. Bugünlerde saraya anket sunmak, anket firması sahiplerinin korkulu rüyası oldu!.. Bazı uyanıklar, ellerindeki sonuçları doğrudan saraya götürmek yerine ya AKP Genel Merkezi’ne bırakarak oradan hızla kaçıyorlar ya da tanıdık dostları raket olarak kullanıyorlar…

★★★

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Pazartesi günü saray divanı toplantısının ardından “15 milyar liralık ilave bütçeye sahip ve 12 ay süreyle devam edecek olan Aile Destek Programı’nı” duyurdu. Ayrıntıları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı, Bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden de programın duyurusu yapıldı. Ama önce şöyle bir geçen senenin rakamlarına bakalım:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre,........

© Korkusuz


Get it on Google Play