We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Süleyman Soylu’ya zor sorular…

359 21 120
24.09.2021

Gazetecilik mesleğinin büyük kompleksidir. “Özel” olsun isteriz!.. Mesleki çalışmalarda kaliteyi arttırmak, daha başarılı haber ve yazılara imza atmak için faydalı bir kompleks olduğu söylenebilir. “Rutin”i hiç sevmeyiz. O yüzden basın açıklamalarına, basın toplantılarına iğreti bakarız. Çoğu zamanda görmemezlikten gelmeyi tercih ederiz. Niye?.. Çünkü o açıklama veya o toplantı şahsımıza özel değildir de ondan…

Genele yapıldığı ve “rutin” dediğimiz nice önemli basın açıklamaları güme gitmiştir!.. İşte onlardan biriydi hafta başında (pazartesi) İYİ Parti milli güvenlik politikaları başkanı Nuri Okutan’ın ” DÜNYA UYGUR KONGRESİ BAŞKANI SN. DOLKUN İSA’NIN GİRİŞ YASAĞI NEDENİYLE ÜLKEYE ALINMAMASINA DAİR BASIN AÇIKLAMASI” başlığıyla yaptığı açıklama… İtiraf edeyim; bende aynı kompleksin zirvesinde yaşarım!.. Ancak bu sefer iş öyle değil. Hafta başında basın açıklaması bana ulaştığında köşemde yer vermeyi çok arzu ettim ama sıcak gündem yüzünden olamadı. Bugüne kaldı.

★★★

İYİ Parti milli güvenlik politikaları başkanı Nuri Okutan’ın basın açıklaması makale kıvamında; “Türkiye her gün mevcut iktidarın kurulu düzeni hiçe sayan kuralsız, kanunsuz ve keyfi yönetim uygulamalarına tanık olmaktadır. Kuralların uygulanmadığı, üstelik devlet tarafından çiğnendiği bu durum, idare hayatında bir kaosun, dolayısıyla bir devlet buhranının göstergesidir“ diye başlıyor. Dünya Uygur Kongresi Başkanı Dolkun İsa’ya konulan Türkiye’ye giriş yasağının gelişmeleri geniş geniş anlatılıyor. Devam ediyor Nuri Okutan:

-İçişleri Bakanı zata sormak gerekir; mahkeme kararı, Genel Müdürlük yazısı, İnterpol’ün aramayı kaldırma kararı ortadayken size yeniden giriş yasağını hangi irade aldırmıştır? Yasalara aykırı bu tutumunuza sizi kim mecbur etmiştir? Yoksa siz Türk Milleti-Türk Devleti, aleyhinde olmaya yeminli misiniz ?

Yoksa; Türkiye’yi, uluslararası hukuk kurallarına ve kendi müesses nizamına uygun şekilde yönetmesi gereken devlet kurumları değil de ecinniler mi yönetmektedir?

Kim yönetiyor bu ülkeyi, sizler kimlersiniz? Bizlerden olmadığınız muhakkak ama kimlerdensiniz ? Burası Türk devleti midir, Türk milletinin devleti midir?

Türkiye yıllardır o hale getirilmiştir........

© Korkusuz


Get it on Google Play