We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kritik mektuba CHP cephesinden gelen yanıtlar…

274 5 6
30.06.2022

En başta söyleyeyim:

Tarafım yok!..

Kendi kafamdan, Millet İttifakı’nın ve/veya altılı masanın ortak Cumhurbaşkanı adayı için bir isim falan da önermiyorum…Hiiç işim olmaz!.. Mesleğim gereği, siyasi kulislerde konuşulan, tartışılan adayların isimlerini ve nabzı yansıtmaya çalışıyorum. Çıkarılacak adayın, Türkiye’nin geleceği için hayırlı olacağına inanırsam seçim günü gider oyumu kullanırım.

Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Vatanını çok seven bir Türk evladı olarak “Ekmek için Ekmeleddin”i veya farklı bir versiyonunu bir daha yaşamak istemiyorum. Aksi halde, vatanım ve devletim için dönüşü, telafisi asla olmayacak!..

Bu köşede okuduğunuz (geçtiğimiz Salı günü) “3 Temmuz öncesi kritik mektup…” başlıklı yazımıza tahminimden daha fazla okur tepkisi aldım. Kimi aleyhte kimi lehte.. Hepsi çok kıymetli… Bazılarına cevap yazdım bazılarına yazamadım. Yazamadıklarım beni affetsinler çünkü zaman fukarasıyım…

★★★

Elektronik postama gelen yüzlerce mektuptan ikisini seçtim. (Doğal olarak isim vermeyeceğim) Öncelik, benim gibi bir sade vatandaşa:

-Önceki yazınızda, “Kılıçdaroğlu o koltukta kaç yıl oturur?” diye sormuştunuz. Bugünkü yazınızda da İYİ partili bir ismin mektubunu yayınlayarak, aslında K. Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması gerektiğini söylüyor ve savunuyorsunuz. Bu fikrinize saygı duyuyorum ancak özellikle İYİ Partili yetkilinin ifadelerini yersiz ve haksız buldum. CHP yönetiminde bulunan o ‘lümpen tuzu kuru laikçiler’ olmasaydı İYİ Parti seçime ve doğal olarak da Meclis’e giremezdi değil mi? Peki bir an düşünelim, Meclis’e girememiş bir İYİ Parti şu an yüzde beş oy alabilir miydi?

Ayrıca 2018’den beri oyun kurup, istikrarlı bir şekilde bugüne getiren K. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda bence siz de o yetkili de yanılıyor olabilir. Bence en ideali, Kemal beyin Cumhurbaşkanı adayı, Meral hanımım da,........

© Korkusuz


Get it on Google Play