We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ekonomi Bakanı ve “cart- curt” politikası

1 0 3
01.03.2021

Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı Genç TV'de Muazzez Gazihan’ın hazırladığı programa hışımla bağlanıp hem Genç TV’yi hem de programcı Muazzez Gazihan’ı deyim yerinde ise haşladı.

Programa damgasını vuran sözler Bakan'ın kendini anlatmak yerine sunucuya ayar vermeye çabalaması dikkat çekti. Canlı yayında kamuoyunun gözü önünde olan bu çıkış Bakan’ın gerçek yüzünün bir defa daha ortaya çıkmasını da sağladı. Kullandığı ifadeler geçmişte söylediklerinden pek farklı değildi EL - SEN Başkanı Kubilay Özkıraç için kullandığı ifade ''Abuk subuk'' demesi düşünce özgürlüğüne saygısı olmadığını bir kez daha gösterdi.

Sunucu kendisini ''Buyrun kendinizi anlatın o zaman'' diye davet ettiğinde ise Bakan patavatsız çıkışını sürdürdü bu kez de''Cart curt'' ifadesini kullandı.

Bir TV programında değil de sanki de bir kahvehanede konuşuyor. Ekonomi Bakanı değil de mahalle kabadayısı gibi hareket ediyordu.

Yukarıdaki sözleri kullanan şahıs maalesef bir siyasetçi ve ayni zaman da bir Bakan.

Daha Bakan olacak ama bir hanımefendiye konuşma nezaketinden bile yoksun.

Gerçi sonrasında her zaman yaptığı gibi günah çıkarıp özür diledi ama bunun pek bir kıymeti harbiyesi yoktu.

Özrü bile samimi değildi çünkü hep ayni şeyi yapıyor sonrada ''Ben değiştim'' diyordu.

Bir zamanlar Kıbrıslıların üzerinde sigara söndürmek istediğini unutmadık tabi ki.

Yaptığı hamle ile amacına ulaşmış ortalığı tozu dumana katmış esmiş gürlemiş TV'de artık herkesin nasıl konuşacağına dair sunucuya katılımcılara ayar verme operasyonu yapmış belli çevrelere göz kırpmıştı.

Üstelik unvanı da vardı o ayni zamanda bir Prof'du ama bu ülkede Prof'dan çok ne vardı ki! Akademik unvanların tavan yaptığı bir ülkede ekonomi bir türlü rayına oturtulamıyor. Bütçe açık veriyor. Sektörler arka arkaya havlu atıyordu.

Ekonomik ve Siyasi ÇATI çökmüştü...

Onlar ise “Cart curt” politikalarında çözüm arıyor her zaman olduğu gibi hamasete sarılıyorlardı.

Konuşulması gereken buydu işte. Ekonomi Bakanı bunları konuşmak istemiyor çıktığı programlarda polimik yaratarak ÇATI'nın çöktüğünü gözlerden kaçırmaya çalışıyordu.

Üstelik sorunlara çözüm bulması gereken kişi de kendisiydi ama an itibarı ile elle tutulur bir çözüm odaklı söylemi yoktu.

O da diğerleri gibi popülizm ve hamasete sarılıyor oralarda çözüm arıyordu. Ama bunlar artık bir çözüm aracı olmadığı gibi insanların karnını da doyurmuyordu.

Evet ''KIBTEK'de ki vurguna son vermek'' istiyoruz diyordu ama Polise herhangi bir ihbarda bulunmamış somut herhangi bir suçlama da yapmamıştı. KIBTEK'de ki sorunları çözmek yerine her fırsatta sendikaya saldırmayı tercih ediyor bu da nerede durduğunu gösteriyordu.

Yani rejime okkalı bir selam çakıyordu.

Öyle ya vurgun olduğunu söylüyorsanız kimin yaptığını da........

© Kıbrıs Postası


Get it on Google Play