We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

UBP-HP görüştü mü? Yakınlaşma var mı?

4 2 54
19.02.2019

Aslında bu yazıyı birkaç gün sonra yazmayı planlıyordum ama geciktirmenin pek bir anlamı olmadığını düşünüp bugün kaleme alayım dedim. Zira gündemi gereksiz yere olsa dahi çokça işgal ediyor.Bir süreden beridir UBP ile HP arasında bir görüşme olduğunu hep duyuyorduk ama bunu hiçbir zaman doğrulatma şansım olmadı. Olmadı derken UBP içindeki bazı kaynaklarım yakınlaşmanın her iki partinin kurmayları arasında zaman zaman yapıldığını ancak Başbakan yardımcısı Kudret Özersay’ın bu konuda mesafeli olduğunu söylüyordu bana.

Yine genel kanaatin UBP ile HP arasında bir yakınlaşma olmadığını ancak her iki partide bunu isteyenler olabileceği gibi böyle bir koalisyonun mümkün olmadığını hep işitmişimdir.

Gelin görün ki yaklaşık bir haftadır bu konuda UBP kanadından çokça şey duyuyorum, duyduklarımda yani bana bunu anlatanlarda öyle lafazanlık yapacak UBP’liler değil bizzat UBP’li vekiller.

Atakan, Eroğlu ile iki kez görüştü mü?

Yaklaşık bir on gün önce HP Lefkoşa Milletvekili ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan’ın, UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu ile iki kez bir araya geldiğini duydum. Şimdi bunu söyleyen bir UBP Milletvekili, olunca haliyle dikkate alıyorsunuz.

Görüştüyse ne için görüşmüştür ya da gerçekten görüşmüş müdür bilemeyiz ancak bunu Ulaştırma Bakanı Sn Atakan çıkıp “hayır ben böyle bir görüşme yapmadım” demediği sürece de UBP’li vekilden bana gelen bu bilgiyi doğru kabul edeceğim.

Tabii Bakan Atakan, Üçüncü Cumhurbaşkanı Sayın Eroğlu ile nezaketen de görüşmüş olabilir, ille ki koalisyonu görüşmek için buluşması gerekmez. Netice de Derviş beyyaşça itibarlı ve herkesin kahve içebileceği emekli bir siyasetçi.

Elbette ki Sn Atakan görüşmemiş de olabilir.

UBP-HP yakınlaşması var mı?

Gelelim bu konunun detayına. Geçtiğimiz hafta bir UBP Milletvekili ile konuşuyorum, haliyle konu olası UBP-HP koalisyonuna geldi. Karşımdaki milletvekili bana “ görüşmeler sürüyor ve bu konuda yakınlaşma var, Mart ortasını........

© Kıbrıs Postası