We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Protokol sonrası “kabine değişimi?”

3 2 6
03.03.2021

Başbakan Ersan Saner, Mali Protokolü imzalamak için Ankara’ya gitti ve protokol bugün imzalanacak. Hem hükümetin hem de UBP’nin akıbeti ile ilgili genel bir değerlendirme yapalım. Son durum nedir ve yakın gelecekte ne gibi gelişmeler olacak bunları bir değerlendirelim. Açıkçası Kıbrıs konusu ile ilgili iki yazı daha kaleme almak istiyorum ancak bugüne uygun bir mali protokol yazısı kaleme almak şart.

Öyle anlıyoruz ki 2021 yılı Ekim ayına kadar oldukça hareketli geçecek. Ekim ayına kadar diyorum çünkü Ekim ayında da UBP’nin kurultayı var.

Oldukça sancılı geçecek altı var önümüzde.

ANKARA, SANER’İ DESTEKLİYOR

Öncelikle şunun altını çizelim; Ankara Hükümeti Başbakan Ersan Saner’e ciddi bir destek veriyor. Hükümet her ne kadar parasız bir hükümet olsa dahi her ne kadar ay sonu maaş ödemekte zorlansa dahi bir şekilde para bulunuyor ve maaşlar ödeniyor. Bildiğiniz gibi maaş ödemek hükümetin en önemli başarısı ve geldiğimiz noktada daha başka önemli bir başarı yok. adeta sadece memur ve emekli maaşların ödenip ödenmeyeceğine kilitlendik. Unutmadan bir de aşı var. Onlarda zaten peyder pey geliyor gelecek.

Tekrar edecek olursak evet Ankara, Saner’i gerçekten destekliyor ancak bu destek kurultayda Saner’in yeniden seçilmesine yeteri kadar yardımcı olabilecek mi?

Asıl soru bu.

Açıkçası ben bunu çok ama çok zor görüyorum.

Ersan bey çok değerli bir........

© Kıbrıs Postası


Get it on Google Play