We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Memleketin ayarı kaçtı...

3 2 14
21.02.2019

Memleketin ayarı kaçtı...

Ülke genelinde darp ve hırsızlık olaylarına artık alıştık, çok fazla yadırgamıyoruz. Bu konu zaten artık istikrarlı bir hal aldı. Kimse kusura bakmasın ama doğarken bile eşit doğmadığımız bu dünyaya yaşarken nasıl eşit muamele görebiliriz ki?

Örneğin babam çok zenginse ve ben uyuşturucudan yakalanırsam elbet bir çıkış yolum vardır. Kaç kez şahit olmuyor muyuz? Öte yandan eğer ben zenginsem ve birini dövdürürsem ben dışarda ama dövdürdüklerim içeride yatabiliyor. Sizce de tuhaf bir durum değil mi ?

Bizim ülke de artık bu böyle ya da eskiden de böyleydi ama artık daha fazla göze çarpıyor. Öyle bir göze çarpıyor ki herkes bu durumdan şikâyetçi.

Yaşana darp ve hırsızlık olaylarına zaman zaman eklenen türlü sapık haberleri de okumuyor değiliz. Memleket sapık doldu dersek acaba abartmış olur muyuz?

Ya da bir başka deyişle ifade edecek olursak bazı sapıkların yarattığı rahatsızlıklar gün yüzüne çıkıyor çıkmasına da peki ya çıkmayanlar; adınız gibi emin olun şu an siz bu yazıyı okurken birçok küçük erkek ve kız çocuğu birileri tarafından taciz ediliyor ya da tecavüze uğruyor.

Ulaşabiliyor mu devlet onlara? Hayır! Peki haberi var mı devletin bu durumda olan gençlerden? Yine hayır.

Zaman zaman bir şekilde gün yüzüne çıkıyor. Örneğin dün basına yansıyan sapık haberi. Adam daha önce de bu tür işlere karışmış, hapis yatmış çıkmış. Belli ki bu adam hasta. Neden Akıl hastanesine yatırılmıyor, neden devletin gözetiminde tutulmuyor. Yine ceza alacak ve hapis yatacak, peki ya sonra belki de küçük bir kız çocuğuna ya da erkek çocuğuna zarar verecek.

Devletin gücü ve egemenliği nerede? Tek kelimeyle yok!

Son üç yıldır kadın cinayetleri, tecavüz ve şiddette inanılmaz bir artış var. İnanın ki önümüze konulan rakamlar sadece buz dağının üstü; peki Devlet nerede?

Yoksa her şeyi de devlet beklememek lazım.

Kadınların düştüğü durum

Şunu da söylemekte fayda var her kadın aynı durumda değil, nasıl ki her insanı aynı kefede aynı terazide tartamayız kadınların da içinde........

© Kıbrıs Postası