We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yalanları kabullenmek yerine gerçekleri muhataplarımızın yüzüne vurmalıyız

3 0 0
03.03.2021

1964’den günümüze Kıbrıs’ta iki halk arasında bir anlaşma yapılması amacı ile sürdürülen müzakerelerde görüşülmeyen tartışılmayan denenmeyen hiçbir şey kalmadı.

Her iki halkın da nasıl bir anlaşmayı tercih ettiği, istek, hedef ve beklentilerinin ne olduğu, art niyetli olmayan tüm ilgili taraflarca çok açık bir şekilde bilinmektedir.

Kısaca belirtmek gerekirse Rum ve yandaşları, olası anlaşmayı ENOSİS’e sıçrama tahtası olarak kullanabilmesi amacı ile Türkiye’nin uzaklaştırılmasını sağlayacak bir anlaşma peşindedir.

Türk tarafının beklentisi ise, baskı altında olmadan, can ve mal korkusu içinde olmadan adanın kuzeyinde huzur ve barış içinde yaşamaktır.

Geçmişte yaşanan acı deneyimler ve Rumlarıntutumu nedeniyle anavatanın koruması altında olmamız için Türk ordusunun adada kalmasını istemekteyiz.

Her koşulda Rum-Yunan tarafını desteklediği bilinen BM , AB ve emperyalist ülkelerin hedefinin, Türkiye’yi adadan uzaklaştırmak ve İskenderun körfezinden de kontrol altına almak olduğu inkar edilmeyen bir gerçektir.

Yaşanan acı deneyimlere ve Rumların hala daha yaptıkları açıklamalarda hegemonyacı görüşlerini değiştirmediğini ortaya koymalarına rağmen,içimizdeki birleşme yanlılarının mantıklı bir gerekçeleri olduğunu kabul etmek oldukça zordur.

Geçmişten günümüz Kıbrıs’ta tüm........

© Kıbrıs Postası


Get it on Google Play