We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kurumsallaşsak da mı büyüsek? Kurumsallaşmasak da mı büyüsek?

3 1 7
22.09.2021

İşte bütün mesele bu… Son zamanlarda şirketlerin duymaktan imtina ettikleri, dillere pelesenk olan kelime “kurumsallaşma”…

Peki neden?

Aslında bu sorunun tek bir cevabı “Kurumsallaşma”nın doğru anlaşılmamasıdır.

Bu konuda doğru bilinen o kadar çok kulaktan dolma ve çoğu da yanlış olan bilgi var ki… Pek çok şirketin kurumsallaşıyorum derken yaşadığı zorluklar ve başarısızlıklar, “sadece büyük şirketler kurumsallaşır” algısı, kurumsallaşma şirkete bürokrasi getirir, bürokrasi de hantallık yaratır düşüncesi…Bu liste uzar da uzar.

Peki şirketler nerede zorlanıyor ve yapılanma ihtiyacı hissediyorlar? İşte asıl sorulması gereken soru budur. Adına her ne derseniz deyin, burada önemli olan şirketler büyüdükçe, eskiden sorun olmayan konuların sorun haline gelmesi, büyüme yolunda atılan adımlar sonuç verirken, şirket yapısının buna cevap verememesidir.

Tam bu noktada, şirket sahipleri, bu zorlukları birlikte yaşadıkları şirkette çalışan ikinci kuşaklarıve hatta şirket yöneticileri bu sorunların nedenini aramaya başlamaktadır.

Çalışanların ne iş yaptıklarını artık takip edemiyoruz, yeni personel alıyoruz ama nereye koyacağımızı bilemiyoruz,yeni personel almamıza rağmen ortada kalan çok iş var,verilen işler doğru ve zamanında yapılmıyor,çalışan sayısı arttıkça yeni sorunlar gündeme geliyor,........

© Kıbrıs Gazetesi


Get it on Google Play