We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yolsuzluğun masum olanı yoktur

2 1 1
17.01.2019

Posta Dairesi’nde mektuplar ve paketler içindeki eşyaları çalan ancak yargı süreci uzadığı için Karayolları Dairesi’nde göreve başlayan memurla ilgili haberlerimiz için bazı kimseler, “Daha fazla malı götürenler varken bir memurun peşine düştünüz?” diyor.

Daha fazla malı götürenler mi? Evet biz de duyuyoruz bazı şeyleri, bazı ihbarlar geliyor, yıllardır konuşulan konular var ama elimizde belge olmadığı için yazamıyoruz. Ancak şunu söylemek istiyoruz; yolsuzluğu, hırsızlığı, görevi istismar etmeyi kategorize edemeyiz.

O “küçük yolsuzluk”, diğeri “orta yolsuzluk”, bir başkası “büyük yolsuzluk” diye ayıramayız ki. Böyle bir ayrım yapmak doğru değildir. Yolsuzluk yolsuzluktur, hiçbiri bir diğerinden daha masum değildir, olamaz...

Biz yazılabilmesi mümkün olan bütün yolsuzluk ya da benzeri, istismar, ihmal, beceriksizlik gibi konuları yazarız. Küçük, büyük diye ayırmayız…

Hangi konuyu yazsak, bazı kesimler daha büyüğünün, daha fazlasının olduğunu söylüyorlar bize. Her yolsuzluk önemlidir, biz bunları böyle kategorize edersek, bir bakmışsınız ki; bir süre sonra da önemsizleştirmişiz.

Evet,........

© Kıbrıs Gazetesi