We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Adalet arayan acılı aile, bunu bulabilecek mi?

3 1 1
15.01.2019

Toplumda travma yaratan, günlerce konuşulan olaylar da unutulur... Hayat devam ediyor ve bir süre sonra herkes kendi hayatına dönüyor, yeni olaylar yaşanıyor, millet o yeni olaylarla ilgilenmeye başlıyor... Çok klişe bir söz olacak ama maalesef ateş düştüğü yeri yakıyor. İşte ateş kimseyi yakmasın diye tespit edilen sorunların çözülmesi, yenilerinin yaşanmaması gerekiyor.

Peki yananlar ne olacak? Yanan, yandığı yerde mi kalsın? Tabii ki hayır, kimse yanmasın, ateşin düştüğü yerdekilerin yaraları sarılsın, adalet yerini bulsun, en azından vicdanları rahat etsin.

Girne-Lefkoşa anayolu üzerindeki Ciklos mevkiinde sel sularına kapılarak dere yatağına yuvarlanan araçta hayatını kaybeden Günay Kandaz, Gaye Soyutok ve Tolga Bekçi’nin aileleri KIBRIS’a konuştu ve içinde bulundukları durumu anlattı. Çok büyük bir acı içinde olan aileler, yetkililere “Suçlular cezasını çeksin” çağrısında bulundu.

Söz konusu olayla ilgili şu anda bir suçlu yok ortada, kimse üstlenmiyor bu suçu, herkes topu birbirine atıyor. Polis soruşturma yapıyor, kim bilir daha ne kadar sürecek ve sonuçta bir suçlu ortaya çıkacak mı, merak konusu. Bu ülkede suçlular cezasını çekmiyor maalesef, hep yapanın yanına kalıyor. Suçlular cezasını çekmeyince, yüreklerdeki yaralar tedavi edilemiyor, vicdanlar sızlamaya devam ediyor. İşte bu aileler, bu kez böyle olmasını istemiyor.

Acılı aileler, söz konusu yolda ihmaller ve mühendislik hatası olduğunun, bunun yayınlanan raporlarda........

© Kıbrıs Gazetesi