We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Benli 16 yılda 47 park yaparken, Devlet 47 yılda ışıklandırma yapabildi mi?

1 1 16
23.09.2021

Gönyeli’ye kazandırılacak ve çok yakışacak olan ‘Kent Park’ ile ilgili geniş bilgi verilirken, köyden kente dönüşümde çok sayıda insanın alın teri, emeği, bilgisi, projesi, hayali, en önemlisi de özverisi olduğu vurgulandı. Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli konuşmasında, “Hayallerimizi gerçek yaptık, ancak heyecanımızı hiç yitirmedik. Çok çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Gönyeli’yi tüm altyapısı projelendirilmiş tek kent haline getirdiklerini ifade ederek, ‘makyaj’ değil, ‘dönüşüm’ istedik, ‘söz’ değil, ‘hizmet’ ürettik” diyen Başkan Benli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Güçlü belediyeciliğin önemine inandık, savurganlıktan uzak durduk, gereksiz istihdama hiç yeltenmedik, baskılara göğüs gerdik, ilkelerimizi korurken, standart ve kaliteyi her koşulda gözettik. Gönyeli’de yaşamak ayrıcalıktır” sözünü artık bizler değil, sürekli büyüyen kentimize kattığımız yeni dostlarımız söylüyorlar. Tüm gelişmiş ve ileri ülkeler kent parkları ile dikkat çekerler. ‘Gönyeli Kent Park’ da bu anlamda özel ve önemli bir örnek yaratacaktır.”

Bu konuda daha fazla detay vermeye gerek yok, çünkü bugün medyada okuyacak, izleyecek ve dinleyeceksiniz. Bu vesile ile benim burada üzerinde durmak istediğim husus kısaca bir mukayese olacak. Şöyle ki, Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan bu yana 47 yıl geride kalmış bulunuyor. Gönyeli Belediye Başkanı değil 47 yılda, fakat 16 yılda 46 park yaptı, 47’ncisi de Gönyeli’nin imajını daha da yükseltecek olan ‘Gönyeli Kent Park’ olacak. Kıbrıs Türk toplumunda hayal etmenin en büyük eksiklik olduğuna işaret eden Benli, “Eskidik, ama........

© Kıbrıs Gazetesi


Get it on Google Play