We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

‘Çarşı Ağası’ Orhan Özbalıkçı, ünlü bereketçilerden Elmas’ın kardeşiydi  

1 1 1
26.09.2021

Her gün siyasetten, uçan çarşı-pazar fiyatlarından, KIB-TEK’in kullandığı akaryakıt ‘kirli miydi, değil miydi?’ tartışmalarından millete gına geldi. Bir yandan dövizin yeniden tırmanışı, beri yandan Covid-19 tedirginliği hayatı çekilmez hale getirdi. Bunlar yanında darp, cinsel taciz, eş dövme, zorla para temini, uyuşturucu ve sahte dolar olaylarını da sayacak olursak, bu Pazar günü okuyucunun morali daha da bozulacak. Aslına bakacak olursanız, buna hakkımız var mı diye de kendi kendimize sormak lazım. Çünkü genelde herkes haftanın yorgunluğunu böyle günde atmaya çalışır.

Ha; komşuda vaziyet bizden daha mı iyidir diye soracak olursanız, dünkü bir habere göz atmak bilgi sahibi olmaya yeterlidir. ‘Fileleftheros’ gazetesine göre, Lefkoşa’nın Rum kesimindeki Genel Hastane’de yoğun bakımların dolu olması nedeniyle 18 saat boyunca acil serviste bekletilen bir hasta hayatını kaybetti. Gazete, acil serviste görev yapan hemşirelerin, hastane amirliğine mektup yazarak, gecikmelerin nerelerden kaynaklandığı hakkında bilgi verdiklerini kaydetti.

Bir hastanın acil serviste 18 saat bekletildiğini ve sonunda hayatını kaybettiğini galiba ilk kez işitmiş bulunuyoruz. Kendi sağlık sistemimizi zaman........

© Kıbrıs Gazetesi


Get it on Google Play