We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bitsin artık bu bunaltıcı KIB-TEK kaosu

3 1 16
24.09.2021

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun (KIB-TEK) dozu gittikçe artarak biteviye yaymakta olduğu sorunlar, spekülasyonlar ve kaygılar halka gına getirdi artık… Tüm bu olumsuz olguların yarattığı kaos ortamı gerçekten bunaltıcıdır… O kadar ki, elektriğin güme gitmesi dahil, kurumsallaşan elektrik kesintilerinin girdabında “dananın kuyruğu kopsun da ne olursa olsun” diyenlerimizin sayısı gittikçe artıyor… Dibe vurmak ve dipten yukarı fırlamak fantezisi insanlarımıza yaşanan kaostan daha ehven gelmeye başladı…
İşte Başbakanlık Denetleme Kurulu da devreye girdi... Ombudsman'ın da hazır bulunduğu operasyonda alınan akaryakıt örnekleri yurt dışındaki iki ayrı laboratuvarda tahlil ettirildi… Çıkan sonuçlardaki gösterge sağlığa aykırı değil... Tüm sakıncalı maddeler kabul edilebilir limitlerin altında... Ama bu laboratuvar sonuçlarına da kuşkuyla bakanlar var… Güven bunalımını abartarak hâlâ sürdürmek niye?..
****
Ve KIB -TEK ile ilgili tartışmalarda tansiyon yükseldikçe yükseliyor… Toplumsal beyin kanamasına da yol açacak maazallah bu tansiyon fırlaması!..
Hükümetin Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'nın, Merkezi İhale Komisyonu'nu yargıya........

© Kıbrıs Gazetesi


Get it on Google Play