We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkeş ve merkez sağ

256 6 10
03.04.2022

Bugün köşemi meslek büyüğümüz merhum Yılmaz Çetiner ağabeyimize bırakıyorum. Alparslan Türkeş’in 4 Nisan 1997’de vefatı üzerine yazdığı bir yazıdır. Merhum Türkeş’in farklı dönemlerde nasıl farklı politikalar uyguladığı konusunda maalesef akademik araştırmalar yapılmamıştır. Yılmaz Çetiner’in “Türkeş ve Merkez sağın birleşmesi” başlıklı yazısı araştırmalar için kaynak olacak değerdedir. Aynen buraya alıyorum:

“Türkeş ve merkez sağın birleşmesi

Milliyet, 9 Nisan 1997

ALPARSLAN Türkeş’in ardından yapılan açıklamalar hiç bilinmeyen, gizli şeyler değil!.. Türkeş’in, merkez sağı birleştirme, güçlendirme ve sağlam bir iktidar kurma arzusu çok yerde konuşuluyor, olay kırık bir vazo gibi masanın üzerinde duruyordu ama nedense bir el çıkıp da bu dağılmış parçaları bir araya getiremiyordu!.. Şimdi yakınlarından ve araştırmacı yazar arkadaşımız Hulusi Turgut’un açıklamalarından öğreniyoruz... Türkeş önümüzdeki günler, inatçı, iki partinin inatçı iki lideri ile görüşüp kendisiyle beraber aynı şemsiye altında toplanma eylemini teklife hazırlanıyormuş!

Çok yazık böyle bir fırsat kaçtığı için!.. Yılmaz - Çiller çatışması bu ülkeye çok pahalıya mal oldu, bundan sonra da çıkacak faturanın bedeli meçhul!.. Evet, nasılsa bir süreç içerisinde işler yoluna girecek, huzura ve istikrara kavuşacağız ama dileriz milletçe bunun için çok yüksek bir fiyat ödemeyelim!..

Bu bakımdan, deneyimli ve en yaşlı parti lideri........

© Karar


Get it on Google Play