We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Erdoğan’ın propaganda tarzı

321 22 2
17.09.2021

Siyaset propagandasız olmaz, Erdoğan da devlet başkanı olmanın yetki ve etkilerini kullanırken, aynı anda çok yoğun bir şekilde partisinin propagandasını yapıyor.

Erdoğan tarzı propagandanın özelliği siyasi ve iktisadi konuları kutsallık ve hamaset katarak anlatmasıdır.

Suriye konusu Türkiye için bir güvenlik meselesiydi fakat Erdoğan bunu “Emevi camiinde namaz kılmak, Selahattin Eyyubi’nin mezarında buluşmak” kavramlarını katarak anlattı.

Ekonomide “faiz sebeptir…” söylemi de dinimizde ribanın haram olmasını çağrıştırmaktadır. Hatta “İslam iktisadı, krizden çıkışın anahtarıdır” diye dahi konuştu. (14 Haziran 2022)

Son olarak da Sakarya zaferinin yıldönümü konuşmasında, partisinin “2023 Hedefleri” denilen politikalarının “aslında tıpkı Milli Mücadele gibi küresel senaryolara karşı bir başkaldırı olduğunu” söyledi…

SAKARYA ZAFERİ

Sakarya Zaferi ve Milli Mücadele gibi gerek tarihin ve gerekse milli şuurumuzun çok yüksek değerlerini, bir partinin iktisat politikalarıyla eşleştirmek o değerlere büyük haksızlıktır. Tarihimizin bizi “biz” yapan yüksek değerlerini günlük siyasetin üstünde tutmanın önemini anlatmaya gerek var mı?

Nitekim, “2023 Hedefleri” Ak Parti’nin 2011 Seçim Bildirisi’nin ana konusuydu. Yanlış politikalar yüzünden vahim bir başarısızlıkla da sonuçlandı: 2023 yılında kişi başına gelirimiz 25 bir dolar olacaktı!... Bu, parti propagandasında yıllarca kullanıldı. Ama O düzeyde bir........

© Karar


Get it on Google Play