We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkcell, Vodafone, Türk Telekom abonelerinizi korumak sizin göreviniz!

5 5 1
22.09.2021

Büyük yazar ve mütefekkir Kemal Tahir devleti tanımlarken şöyle demişti: “Devlet kânunlu eşkıyadır.”

Son günlerde maalesef bu kanunlu eşkıyalara teknolojinin gelişmesi ile birçok şirket ve kişi de katıldı. Ortaya çıkan haksızlıklarla itiraz ettiğinizde ise savunma hep aynı: İşlemler yasal!

Devletimizin saadeti ve şerefi için asırlardır vergi vermeye zaten alışığız, alışığız ama dolaylı yollardan ve keriz gibi yolunmaya o kadar da alışık değiliz ama yapacak da bir şey yok, çünkü birileri bizleri yasal yollarla soyuyor ve kelli felli şirketlerimiz de buna maalesef ortak oluyor.

Uzun zamandır canımı sıkan ama geçenlerde bir kere daha karşılaştığım bir kanunlu soygun vakasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Okullarda okutulan ancak baskısı olmadığı için dağıtılmayan bir kitabın pdf dosyasını indirmek için internette arama yaparken bir linke girdim. Bu linkten kitabın pdf’sini indirmek için devam ettiğimde oraya girin, buraya girin derken bir mesaj geldi: “size gelen mesajdaki şifreyle indirme işlemini tamamlayın.” Ardından mesajdaki şifreyi girdiğinizde de asıl bomba arkasında geliveriyor. Telefonunuza “X aboneliğiniz hayırlı olsun güle güle kullanın, faturanızı nasıl şişirdik ama… aylık ödeme miktarınız da şu kadar bla bla…” minvalinde bir mesaj okuyorsunuz.

Siz bir yere abone olmak istemediğiniz halde -tabii ki de farketmişseniz- abone olma şoku ile bir an ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Kendinize gelip altta verilen telefon........

© Karar


Get it on Google Play