We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Öğretmenler belki de ilk kez memnun

14 6 6
29.06.2022

Genelde eğitim sistemimizdeki aksaklıkları ve MEB’in işleyişini sık sık eleştiren biri olsam da bu sefer Millî Eğitim Bakanlığını öğretmenlere yönelik seminer dönemi için tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum. Bu yıl gerek ara seminer döneminde ve gerekse yıl sonu seminer döneminde bakanlık uzaktan eğitim yolu ile öğretmenlere yönelik birçok hizmet içi seminer sunumları hazırlayarak, online olarak ilgilerine sundu.

Doğal olarak seminer çalışmalarını eleştirenler olduğu gibi beğenenler de oldu. Ancak, geçmiş yıllardaki seminer dönemleri ile kıyasladığında bu yılki hizmet içi seminerlerin hem seçenek olarak hem de içerik olarak daha zengin olduğu tartışma götürmez. Geçmişte çoğunlukla kâğıt üstünde yapılmak durumunda kalınan ve öğretmenlere yük olmaktan öteye gitmeyen seminer dönemi bu kez öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açık pek çok öğretmen için oldukça verimli geçti.

12 farklı etkinliğin yer aldığı seminer döneminde öğretmenlerden en az bir semineri tamamlamaları halinde görevlerini yapmış sayılacakları bildirilmesine rağmen, sosyal medya üzerinden yürüyen tartışmalarda ve gerekse çevremizdeki öğretmen arkadaşlarımızdan aldığımız duyumlara göre pek çok öğretmenin birden fazla seminere isteyerek katıldıklarına şahit olduk ki bu da genelde pek görülen bir durum değil.

Bu da şunu gösteriyor, içerikler yetkin kişilerce ve yeterli yoğunluk ve seviyede hazırlandığında insanlar gönüllü olarak bu tür etkinliklerin birer paydaşı haline gelebiliyorlar. Seminerlerin kimisi uzun, kimisi kısa olsa da katılımların........

© Karar


Get it on Google Play