We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yanlış taktik doğru stratejiyi etkisiz kılar

33 7 0
25.01.2020

Türkiye dış politikada hayli tecrübe edindi. Bir kere her şeyden önce vekalet savaşlarının ne idüğünü kavradı. Terör örgütlerinin küresel olmaya hamleden güçler ya da devletlerce nasıl kullanıldığını öğrendi.

Kendi de bir takım girişimlerde bulundu. MİT tırları meselesinde olduğu gibi kendi içinden engellemelerle karşılaşsa bile bunu aşacak tedbirleri çabuk geliştirdi.

MİT’in ‘Kale’si hayırlı olsun. Benim çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği mıntakada kurulmuş.

Etimesgut’a bağlı Bağlıca o zamanlar küçük bir köydü.

Etimesgut’un Elvan, Eryaman, Dodurga, Bağlıca, Etiler, Oğuzlar, Süvari, Piyade, Topçu, Yapracık, Şeyh Şamil, Yukarı Yurtçu, Orhun, Fatih Sultan Mehmet, yavuz Sultan Selim, Alsancak, Altay ve 30 Ağustos gibi mahalle ve köyleri var.

1070’li yılların başında hemen her mahallesinde kütüphane kurmuş, gençler için spor kulüpleri oluşturmuştuk. Hemen bütün gençliği kültür ve sporda buluşturmuştuk. Asgari müşterekleri tespit, çoğu zaman gereksiz kavgaların önüne geçer.

Şimdi bizim Etimesgut’umuza koskoca bir kale kurmuşlar.

Bizim zamanımızda ise kalemiz açık hava sineması biçimindeydi.

Köy ve mahalle adlarını görüyor musunuz? Her biri köklerimizin nişanesi isimler bunlar…

Kale’nin açılışında Sayın Erdoğan bir konuşma yaptı ve ardından medyadaki bir takım sözde yorumcular ve stratejistler de kimi devlet sırlarını açık eden tutum ve davranışlara girdiler.

Artık operasyonel istihbarat hamlelerine gireceği açıkça ilan edilen bir istihbarat kurumunun elini kolunu bağlama anlamına gelebilecek bu türden açıklamalar........

© Karar