We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Selçuklu Vakfı Ödülleri

20 2 0
28.12.2019

2019 Selçuklu Vakfı Başarı Ödülleri belli oldu. Buna göre;

Ahmet Er Davranış ve İyilik Ödülü Mahir Damatlar’a verilecek bu yıl. Mahir Damatlar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun da kader arkadaşlarından ve Suriye’nin kuzeyinde ve genelde Türkmen bölgelerinde Türkiye’nin gönül seferberliğini organize ettiği gibi Gönüllerde Birlik Vakfı’nın Hamamönü’ndeki mahfilinde de gönül erlerini buluşturuyor. Geçen yıl bu ödül, 15 Temmuz gazisi Fatih Eryılmaz’a verilmişti.

Muhsin Yazıcıoğlu Siyaset ve Yönetim Ödülü’ne bu yıl Berlin Alperen Ocakları layık görüldü. Geçen yıl bu ödül Hasan Celal Güzel adına eşi Ülker Hanıma tevdi edilmişti. Berlin’deki külliye, başta Türkler olmak üzere bütün Müslümanların eğitim ve yardımlaşma ocağı. Partiler üstü kalmayı bilmiş nadir yurtdışı STK’larımızdan… Kendi çapında bir büyük birliği gerçekleştirmeyi bilmiş.

Abdurrahim Karakoç Edebiyat Ödülü geçen yıl Prof. Dr Cemal Kurnaz’a verilmişti. Bu yıl Edebiyat Ödülü ikiye ayrıldı. Abdurrahim Karakoç Şiir Ödülü’ne Şair Ali Akbaş layık görülürken;

Emine Işınsu Roman Ödülü ise Adnan Şenel’in olacak ilk defa olmak üzere… Adnan Şenel Selanik İçinde Sala Okunur, Ölümden Önce Aşk Vardı, Şeytan Parçacığı, Şafak Sözü ve Elma ve Bıçak romanları ile günümüzün en iyi romancıları arasına girdi.

Halil İnalcık Tarih Ödülü, bu yıl Ahlat’ta görev şehidi olan Kültür Bakan Yardımcısı Prof Dr Haluk Dursun’un.. Geçen yıl Prof Dr Tufan Gündüz bu ödülü almıştı. Ahlat, malumdur ki Türklüğün bin yıllık merkezlerinden biri. Ahlat mezar taşları, âbidevî yükseliyor göğe, binlerce tapu senedi olarak bin yıllık terkibimizin. Haluk, göreve giderken geçirdiği kaza sonucu........

© Karar