We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rezonans kanunu

15 2 0
21.12.2019

Pierre Franckh’ın isteklerin yönetimi ile ilgili birçok kitabı var. “Doğru İstersen Olur/ Kolayca İste Rahatla… Mutlu Ol…/ Yeter ki Gönülden İste/ Yeter ki İste/ Altı Dakikada Koçluk: Öz Güveninizi Nasıl Kazanırsınız/ Gerçek Aşkı Bul/ Başarıya Giden 77 Yol/ Başarının Sırları/ Aşkta Mutluluk Kuralları…

Asıl kitabı ise “Rezonans Kanunu - İsteklerin Yönetimi” adını taşıyor. Aslında böylesi kişisel gelişimle ilgili kitapları ne çay içerken okurum, ne de Türk kahvesi içerken. Çay içerken uzun bir çalışma temposuna hazırlanmalı insan. Araştırma inceleme kitapları masanın üzerindedir ve yoğunlaştığın konu üzerine çapraz okumalar yapıyorsundur. Keyifli, yani klasik romanları okurken de Türk Kahvesinden daha iyi arkadaş bulunmaz.

Kişisel gelişime gelince… Asıl okumalar bittikten sonra kişisel gelişime katkı sunmaya hamleden kitapları okurken icetea ya da neskafe filan içebilirsiniz.

Ben de öyle yaptım ama bu Rezonans Kanunu’nu okuduktan sonra acı bir Türk kahvesi yapmak zorunda kaldım kendime.

Son zamanlarda medyada Ceren hadisesi etrafında kadına şiddet ve genel olarak şiddet, nobranlaşma, hakaret, bilip anlamadan müdahale ve hadnaşinas, makamının hakkını veremeyen statü vurgunlarının edepsiz davranışları gündeme gelmişti.

Vali, Öğretmenler Günü toplantısında öğretmenlere hitap ederken karşısında ayak ayak üstünde oturan ve sonradan gazeteci olduğu anlaşılan kişiye bini bir para........

© Karar