We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sloganla yönetmek...

88 18 6
22.09.2021

İşinizde tek başınıza değilseniz artık bir yönetim şekline ihtiyacınız var demektir. Hatta tek başına kalsanız dahi kendinizi yönetmek bile gerekebilir.

Yönetmenin önemli adımlarından biri de ekip kurmaktır. Hem bilgelik hem de aynı yönde gidebilecek bir kurumsal yapı gerekir. Başarı bireysel görülse de aslında iyi bir kurumsal ekip çalışması arka planda olmalıdır.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan “Eskiden AK Parti’de bir slogancılar, bir de icraatçılar vardı. Sonra icraatçılar gitti geriye slogancılar kaldı” demişti.

Bu örneği neden verdim?

İki gelişmeden bahsedeceğim: İlki şu meşhur enflasyon faiz teorimizden. Daha da açarsak teorimiz şöyledir: Faiz bir giderdir. Dolayısıyla faizin yüksek olması maliyetleri artırır ve enflasyon baskısı oluşturur. O nedenle enflasyonu düşürmek istiyorsak faizleri düşürmememiz gerekiyor.

İşte bu teori yüzünden ülkemiz yıllardır büyük bir fatura ödemektedir. Gerektiği zaman faizleri yükseltemediğimiz için geriden gelerek daha yüksek faiz ödemek zorunda kalıyoruz.

Hatırlayın 2017-2018 yıllarını. Merkez Bankası açık faiz artıramadığı için piyasalar gerilmiş ve sürekli kur & enflasyon sarmalına girmiştik. Nihayetinde Haziran........

© Karar


Get it on Google Play