We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Saraçhane mitingi

78 6 7
19.07.2022

Bütün mitinglerini Yenikapı’da yapan AK Parti, 15 Temmuz’un 6. yıldönümü için düzenlediği mitingi Saraçhane Meydanında gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “tüm vatandaşlarını” bizzat kendisi törene davet etti. Tam sözleri şöyle:

“Darbe girişiminden büyük bir destana tebdil ettiğimiz, vatanımıza uzanan habis elleri boşa çıkardığımız 15 Temmuz’un yıldönümünde İstanbul Saraçhane Meydanı’nda olacağız. Şanlı mücadelemizi ve aziz şehitlerimizi yad edeceğimiz buluşmamıza tüm vatandaşlarımı davet ediyorum.”

Buradan bir kez daha 251 şehidimizi binlerce kez hayırla yad ediyor, yakınlarına sabırlar diliyorum. Altı yıl önce kalkışmanın yaşandığı o gece Türkiye tarihinde ilk kez toplum bir darbe teşebbüsüne karşı meydanlara çıktı ve darbeyi engelledi. Yalnız AK Partililer değil, CHP’lisi, MHP’lisi, HDP’lisi sivil rejime sahip çıktı, demokrasinin yanında yer aldı.

Keşke o gece hiç yaşanmasaydı, 251 canımızın hayatına mal olmadan darbe engellenmiş olsaydı.

15 Temmuz gecesi hiç yaşanmayabilir miydi?

Bu soru haklı olarak hep soruldu, sorulmaya da devam edecek.

Bu bağlamda değerli büyüğüm Ahmet Taşgetiren’in 15 Temmuz tarihli “Darbe girişimi engellenebilir miydi?” başlıklı yazısını okumanızı tavsiye ederim.

251 vatandaşımızın şehit olduğu 15 Temmuz teşebbüsü Türkiye için bir milat olabilir, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir daha darbelerin yaşanmaması için ülkemizde hukukun üstünlüğünü hakim kılacak bir sisteme öncülük edebilir, tam demokrasiye geçişin yolunu açabilir, Türkiye’de demokratik dönüşüm sürecini başlatabilir ve ülkemizin sivil bir Anayasa’ya kavuşmasını sağlayabilirdi.

***

Benim asıl yazmak istediğim hususa gelelim.

Sayın Erdoğan “tüm vatandaşlarımı davet ediyorum” dediği mitinge........

© Karar


Get it on Google Play