We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Erdoğan "keşke o sözleri demeseydim" diyor mudur?

52 8 12
29.07.2022

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan kendilerini kastederek “onlar o makamlara layık oldukları için gelmediler, getirildiler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir o yandan bir yandan meydan okudular.

Hem de öyle bir meydan okuma ki, öyle böyle değil…

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu dedi ki:

“Kötü bir bakan olsaydım kimin aklına gelirdi benim Başbakan olmam. Layık olmayan birine ülkeyi nasıl emanet ettin. Bir hiçtim de neden emanet ettin? Ben geldiğim hiçbir yere emeksiz gelmedim, tırnaklarımla geldim ‘Tayyip Erdoğan olmasa sen bir hiçtin, sen onun yüzünden bakan oldun’ yok canım! Biz olmasak Tayyip Erdoğan bir hiçti aynı zamanda.”

Davutoğlu’nun bu sözlerine Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan ne diyebilir, hele hele “Layık olmayan birine ülkeyi nasıl emanet ettin?” sorusunun altından nasıl kalkabilir?

Burada bir parantez açmazsam olmaz. Sayın Davutoğlu Erdoğan’a verdiği cevapta “Erdoğan olmasa biz AK Partili vekiller hepimiz bir hiçiz” diyen AK Partili Bülent Turan’ın o unutulmaz sözünü de hatırlatıyor; ki en çarpıcı olan bu. Yani Davutoğlu “Sayın Erdoğan bugün senin yanında ‘sen olmasan biz bir hiçiz’ diyen isimler olabilir - ki doğrudur, bu isimler ancak seninle var olmuş olabilirler- ama ben o değilim” diyor.

Merakla bekliyorum… Bakalım Davutoğlu’nun bu sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanıtı ne olacak?

***

DEVA Partisi lideri Babacan’a gelelim. Erdoğan’a “Halep oradaysa arşın burada” diyerek meydan okuyan Babacan şöyle dedi:

“Sayın Erdoğan siz de ben de o makamlara gökten inmedik. Milletin iradesi ve partinin ortak aklı bizi göreve getirdi. 13 sene layıkıyla Dışişleri ve Ekonomi bakanlıkları yaptım. Madem keramet sizde 2018’den beri kaç bakan değişti, buldunuz mu çare? Halep oradaysa arşın burada…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne diyebilir? Nitekim 48 saati geçtiği halde ses seda yok. Kendi kendini neresinden tutsa elinde kalacak bir durumla karşı karşıya bıraktı.

Layık olmadığı halde ülkenin önce dış işleri bakanlığı sonra da ekonomi bakanlığı görevlerini toplamda aralıksız olarak 13 yıl boyunca Ali Babacan’a veren Cumhurbaşkanı Erdoğan bununla da yetinmemiş!

Devletin........

© Karar


Get it on Google Play