We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ekonomik krizin sorumlusu iktidarları değilmiş!

43 5 1
20.04.2022

AK Parti teşkilatlarından sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir Gümüşhane teşkilat toplantısında demiş ki:

“Milletimizin derdini biliyoruz, sıkıntısını biliyoruz. Milletimizin zaman zaman temel gıda maddelerinde yaşadığı darlığı görüyoruz, farkındayız ama bunlar bizden kaynaklanmıyor.”

Ciddi ciddi böyle bir açıklama yapmış, yapabilmiş gerçekten de… Şahsını (Biliyorsunuz AK Partili siyasetçiler kendilerinden şahsım diye bahsetmeyi pek bir seviyorlar) tebrik etmek lazım bu kadar hayati bir konuda hepimizi aydınlattığı için.

Sayın Kandemir bu açıklamayı yapmasa bütün bu sorunların AK Parti iktidarından kaynaklandığını zannederek AK Partili Kandemir ve iktidarlarının günahlarını alacaktık.

Allah muhafaza, ayrıca kul hakkı, hak hukuk meselesi!

Ben Sayın Kandemir bu açıklamayı yapana kadar son 3,5 yılda 11 milyon 370 bin kişinin devlete muhtaç hale gelmesinin, işlerin yolunda gitmemesinin, enflasyonun yüzde 61’e fırlamasının, vatandaşın enflasyonun altında ezilmesinin, her üç vatandaştan birinin işsiz olmasının sorumlusu AK Parti iktidarı olduğunu sanıyordum.

Öyle değilmiş, bu kötü gidişat AK Parti iktidarından kaynaklanmıyormuş!

Peki kimden kaynaklanıyormuş?

Sayın Kandemir açıkladığında vatandaşı bir ekmeği dahi alamayacak hale getirenleri öğreneceğiz.

Sağolsun AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da tepemizden sabah akşam dolu gibi yağan zamların sorumlusunun kendileri olmadığını açıklamıştı. Sayın Ünal “Bu zamları devlet yapmıyor” deyince........

© Karar


Get it on Google Play