We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bırakın SADAT için Meclis soruşturması açılsın

31 7 1
21.05.2022

Konuştuğu her platformda, yaptığı her açıklamada “cumhurbaşkanlığına değil başbakanlığa aday” olduğunu söyleyen İYİ Parti lideri Meral Akşener 19 Mayıs Perşembe günü Samsun’dan “iktidara yürüyüşünün” startını şu sözlerle verdi:

“Kurtulan değil, kurtaran şehirde, 1919 ruhu ile buradayız. Birlikteyiz. O ilk adamının bize bağışladığı, bize yüklediği hem sorumluluğun, hem o güzelliğin bize ışık tuttuğu güzel anda bugün iktidar yürüyüşünü başlatıyoruz. En geç bir sene sonra 19 Mayıs ruhunu, bu memleketin bekçisi ve sahibi olan gençlerle birlikte yeniden hayata geçireceğiz. İyilik için yürüyoruz, cesaret için yürüyoruz. İktidar için yürüyoruz. Allah yardımcımız olsun.”

Yağışlı ve soğuk hava koşullarına rağmen çoğunluğu gençlerden oluşan kalabalık bir kitleye seslendi Akşener ve konuşması “Gençliğin umudu Meral Akşener”, “Başbakan Meral Akşener” sloganlarıyla kesildi.

Tütün İskelesi’nde toplanan kalabalık ile Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü. 10 bin simit dağıttı, gençlerle çay içti, sohbet yaptı, sorunlarını dinledi. Sayın Akşener’i katıldığı programları takip üzere az sayıdaki gazeteci meslektaşlarımla birlikte ben de Samsun’daydım.

Dönüş yolculuğunda kısa bir röportaj gerçekleştirdik. Mülakatı, açıklamalarını okumuşsunuzdur.

Vakit dar olduğu için geniş bir röportaj yapma ve sorularını açma imkanımız olmadı.

Sayın Akşener’in “Kemal Bey’in SADAT’ın önünde yaptığı açıklamadan sonra SADAT yetkilileri ne kadar şeffaf olduklarını anlatmaya çalışıyor. Peki sizin SADAT hakkındaki düşünceniz nedir, seçim güvenliğini tehdit edecek bir yapı olarak görüyor musunuz?” soruma verdiği yanıtta dikkatimi çeken hususla ilgili soruyu........

© Karar


Get it on Google Play