We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Artık muhalefet sorunu yok iktidar sorunu var

33 3 3
27.04.2022

Elektriği kesilen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tam bir haftadır evinde, halk arasında “löküs” adıyla bilinen lüks lambasının ışığıyla yaşıyor. Buzdolabını, bulaşık makinasını, çamaşır makinasını, ütüsünü ve diğer tüm elektrikli ev aletlerini kullanamıyor.

Elektriği kış ayında kesilmiş olsaydı doğalgazını da kullanamayacak, katalitikle ya da evinde kuracağı kömürlü sobayla ısınma sorununu çözecekti.

Ve bütün Türkiye evinden kâh mum ışığıyla, kâh löküs lambayla görüntüler veren Sayın Kılıçdaroğlu’nun katalitik ya da kömürlü soba ile fotoğraflarını da görecekti…

Uzun yıllar öncesinin eski Türkiye’sindeki gibi.

Milyonlarca kişi bugün eski Türkiye’deki gibi akşamları mum ışığında, “löküs” lamba ışığında oturuyorlar.

Nostalji olsun diye değil, mecburiyetten…

Ama arada büyük bir fark var.

Milyonlarca vatandaşımız, yüzbinlerce hane elektriğe ulaşamadığı için değil, faturasını ödeyemediği için mum ışığına, löküs lambaya mahkum olmuş durumda.

Metropoll Araştırma’nın Mart 2022 anketinin sonuçlarına göre toplumun sadece yüzde 23.9’u faturalarını ödemekte zorlanmıyor. Elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemeyenlerin oranı yüzde 18.6, yani seçmenlerin beşte biri faturalarını ödeyemiyor. Faturalarını ödeyebilen ama çok zorlandığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 57.

TÜİK ve Aile Bakanlığı’nın verilerine göre bugün ülkemizde 11 milyon 370 bin kişi devlete muhtaç durumda, devlet yardımı olmadan yaşamını idame ettiremiyor.

Bugün üç kişiden biri işsiz durumda. Enflasyon yüzde 62.........

© Karar


Get it on Google Play