We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Yeter ki imanımıza halel gelmesin”

44 3 2
26.07.2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tahran dönüşünde uçağındaki gazetecilere, sönük geçen Saraçhane mitinginin ardından bir hayli iddialı konuşmuş, “Cumartesi günü Kayseri’deyim. Kayseri’de caddeler, meydanlar gereken cevabı gerekenlere verecektir” demişti.

Ama Erdoğan elinde “54 milyar liralık müjdeyle” gittiği ve üstelik AK Parti’nin kalesi şehirlerin başında gelen Kayseri’de bile miting alanını dolduramadı.

Böylece kamuoyu araştırmalarına güvenmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan tabanıyla üçüncü kez yüzleşmiş oldu.

Evet, üçüncü yüzleşme… Zira Erdoğan bir gün önce de Eyüpsultan’daydı ve orada da beklediği ilgiyi göremedi.

Bir ay içerisinde üçte üç oldu. Kayseri mitingi de açık, net ve tartışmasız bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın artık çekirdek kitlesini bile kaybetmeye başladığını, tabanının yüzünü çevirdiğini gösteriyor.

Tabanı Erdoğan’a “artık hikaye anlatma, bizi bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirdin” diyor, Erdoğan da tabanına “yeter ki imanımıza halel gelmesin” diyor.

Enflasyon yüzde 80’e kafa dayamış, üç haneye doğru tırmanıyor, Türk lirası pula dönmüş, döviz almış başını gidiyor, dört kişilik bir aile için yoksulluk sınırı 20 bin lirayı aşmış, açlık sınırı 6.391 liraya yükselmiş.

***

AK Parti iktidara geldiği 2002 yılında 1 milyon aile devletten yardım alırken, 20 yılda bu rakam 4,3 milyon aileye çıkmış. Bu rakamları açıklayan Maliye Bakanı Nurettin Nebati. AK Parti iktidarları döneminde halkın daha fazla yoksullaştığını, daha fazla ailenin devlet yardımına muhtaç hale geldiğini açıklayan CHP’li, İYİ Partili bir siyasetçi değil, iktidarın kendi bakanı. Ülke savaş dönemlerinde görmediği bir yoksulluk içinde boğuşurken Cumhurbaşkanı Erdoğan “yeter ki imanımıza halel gelmesin” diyor.

Parti teşkilatlarındaki küskünlere sesleniyor “Varsa yanlışlar düzeltilir, hatalar telafi edilir,........

© Karar


Get it on Google Play