We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Vatanperver’in yerini S-400 tutar mı?

37 2 0
17.06.2019

Hikâyenin tamamını anlatmaya gerek yok, Patriot hava savunma sistemini biz Suriye’de iç savaş çıkınca duyduk. Müttefiklerimiz bizi Suriye’ye karşı korumak için galiba Maraş’ta bu füze sistemlerinden konuşlandırdılar. Sonra da Suriye meselesi farklı bir mahiyete büründürüldü, bu sefer de söküp gittiler.

Patriot’un Türkçe’si “vatanperver”. Yeni dille “yurtsever” diyelim istersiniz. Güçlü bir hava savunma sistemi. Türkiye gibi stratejik bir mevkide bulunan bir ülkenin savunmasını güçlü tutması şart. Savunma gücü saldırma gücü olmadan çok da işe yaramaz.

Çirkin (ve saldırgan) ABD, ittifak, stratejik ortaklık filan tanımıyor. Daha doğrusu onun bölgemizde tek gerçek müttefiki ve stratejik ortağı var: İsrail! ABD siyasetinin İsrail odaklı ve öncelikli olduğundan şüphe yok. Zaten bu gerçek sürekli ilân edilip duruyor. Bizim bildiğimiz bütün ABD başkanları ağlama duvarına muhatap edildi, görüntü olarak da siyonist devlete desteklerini teyid ettiler.

Tamam; Türkiye Devleti güçlü olsun, ülkesini savunsun, vatanperverlik onların da hakkı! Bu hak İsrail’i tehdit edecek seviyeye gelmemek şartıyla! Türkiye’nin son yıllarda bu tehdidi aşan bir yola girdiğini görmemek mümkün değil. Tabii büyük müttefikimiz bunu biliyor ve tedbirlerini alıyor. Suriye’deki PKK uzantısı örgüte binlerce tır yardım gönderilmesi bunun Suriye iç savaşında kullanılacağı anlamına mı geliyor?

Diyelim ki öyle. Tramp “İŞİD’in işi........

© Karar