We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müziğin en izzetlisini kuşanarak

18 9 0
18.01.2020

Marşlara düşer belki bazı şeyleri söylemek. Marşlarla yürürüz biz. Ayet ayet sure sure yürüyenler yürüdüler Mekke’den Medine’ye. Onları özlerim ben. Cenneti özledim ben, Resulü özledim ben. Kevseri özledim ben.

Bu çağın kirlerinden, alışmışlıktan, kudurmuşluktan marşlarla sıyrılınır en güzel.

Çünkü yeryüzü bana mescid kılındı and verdim toprak şahit kılındı. Onlar öncüler, onlar öndeler. O marşları söyleyenler, o marşları yaşayanlar… Biz onların izinde gideriz. Gideriz nur yolu izde gideriz. Taş bağırda sular dizde gideriz. Bir gün akşam olur biz de gideriz. Kalır dudaklarda şarkımız bizim. Senin bu dilindeki şarkılar benim şarkım değil bay yabancı. Biz yüreğimizde umut taşırız arkadaş. Biliriz ölüm gibi esmeyi, biliriz kavga meydanlarında.

Duy Resulü kardeşim duysana, duysana. Uy kitaba kardeşim uysana. Kafir diken serdi yola atsana. Kötü yüzlü şeytanı kovsana kovsana. Şeytanlar tek değil ki, saysana!

Namazla gönüllerinde gül derleyenler, zikreder adını her zaman diller. Zorluğa zulümlere göğsünü gerenler, sabrı bir kalkan bilip sabreyleyenler… Allah için buğzedip Allah için severek, muhabbet boyasıyla boyanıp ülfet oldular. Ya hayrı konuşur ya susardı dilleri, Hakkı sabrı söyleyip anlatıp senet oldular. Sabırla, sabırla, seherlere sabırla yürüdüler. Sabrını gönlünü çilelere hazırladılar. Dediler ki: Hazır bana kahkahalar. Doğrulmuş durur mızraklar.........

© Karar