We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Erdoğan’ın ölümcül suskunluğu

94 5 0
17.06.2021

Her iktidar yoğunlaşması, keyfi güç kullanımına yol açar. Her dönem kendi kirini yaratır. Bunun sağı, solu, ortası olmaz.

Sedat Peker’in 9-10 saatlik videolarıyla açığa çıkan kir her geçen gün büyüyor.

Konuşan yeraltı dünyasından bir isim…

İmaj toplumunun cilvesi, insanlarla kurulan dolayımsız, bire bir ilişki, hiciv kabiliyeti, iktidar sahiplerine meydan okuma, kapalı kapıların açılması, sırların ortaya dökülmesi, yozlaşmanın resmi, açıklayan hakkında bir sempati haresi üretse de, internette basit bir arama bile Sedat Peker’in nasıl bir geçmişe sahip olduğunu gösteriyor.

Adı, zorbalık, silahlar, ölümler, tecavüzlerle anılıyor.

Sedat Peker, bu nitelikleriyle siyasal sistemin içinde kendisine oldum olası yer bulmuş, son dönemlerde bu yeri genişletmiş, kendi imkanları ve silah gücüyle, devlet adına ve siyasiler için siyasi alanda bazı gayri meşru işler yapmış, bazı işlere tanık olmuş, bazılarını duymuş biri.

Şimdi anlatıyor.

Anlattığı yoz sistem ve kendisi.

Bir gazetecinin, adli, muhtemelen siyasi makamlar ile yurtdışına kaçmış bir iş adamı arasında arabuluculuk yapması, 10 milyon dolar gibi rakamların 10 lira gibi telaffuz edilmesi; yeraltı dünyasının önde gelen isimleriyle siyasetçi ve gazetecilerin samimi........

© Karar


Get it on Google Play