We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Devlet dersinde sınıfta kalanlar

8 2 4
23.06.2020

Sınav deyince aklınıza klişeleşmiş soruların sorulması ve öğrenciden cevap istenmesi anlamında bir sınav gelmesin.

Bilip bilmeme öğrencinin sınavı kazanıp kaybetmesini sağlayan bir eleyicilik ile sonuçlanır.

LGS yüzde altmışı okul müfredatına bağlı olarak bilgiyi ölçen sorulardan oluşuyor. Diğer sorular, kazananı kaybedeni belirleyen asıl bölüm, yüzde kırk. Öğrenciyi eleyici bölümden oluşan sorular; çocuğun gelişiminin doğru olup olmadığını ölçen sorulardan oluşuyordu.

Sadece sınav başarısı ile isim yapmış özel ve devlet okulları sınıfta kaldı. Merdiven altı ders veren kurslar, özel sınıf ile kendini pazarlayan kurslar, özel okullar velilerin ümitlerini sömürmek dışında LGS’de bir varlık gösteremediler.

Çocuğunu okula yazdırdığı günden beri iyi bir okul kazanması için çocuğuna sadece test çözdüren veliler ve çocukları da LGS’nin başarı diplomasına göre sınıfta kaldı.

Velilerden yüksek rakamlı paralar alıp haftanın yedi günü ders vererek öğrencileri test ile sarhoş eden, alıklaştıran, çocukların kişilik gelişimini test ve başarı ile zehirleyen okulların da köfte ekmek hesabı tutmayıp sınıfta kaldılar.

Çocuklara; daha okulun kapısına adımını atmadan prens prenses muamelesi yapıp çocukların gerçek duygularıyla tanışıp kendini yönetme yöntemi geliştirmesine müsaade etmeyen, okula başladığı andan 8. sınıfa kadar çocuklara takdir teşekkür onur........

© Karar


Get it on Google Play