We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yine o nesil yeni nesil

112 28 7
24.09.2021

Benim “Ümmet nasıl ayağa kalkar?” diye bir soruya kafa yorduğumu ve bunu konferanslarla, sohbetlerle, yazılarla ulaştığım insanların gündemine taşımaya çalıştığımı bilirsiniz.

Bunun birim insanımızın özgül ağırlığını artırmakla, onun eğitimle, yetişmiş insanla mümkün olacağına dair genel kanaatimi de ifade etmişimdir.

Bu noktada gördüğüm her ışıltıyı paylaşmaktan da büyük sevinç duyuyorum.

Geçenlerde, bir yazımı “Bir yeni nesil örneği” başlığı ile İstanbul Teknik Üniversitesini birincilikle bitiren Hüseyin Umutcan Ay’a ayırdım. Onun buram buram Türkiye sevdası ve insani mesajlarla yüklü mezuniyet konuşmasını paylaştım, onun “Ellerimde öldürülmüş kadınların kanını hissediyorum” sözünün vuruculuğuna dikkat çektim.

Bu çocuklarla inşa edilecek geleceğimiz” dedim.

Bugün Bir başka isme ayırmak istiyorum yazımı. Selçuk Bayraktar. Onu Cumhurbaşkanının damadı olarak mı tanımak isterdiniz yoksa, o işaret ettiğim ülkeye, İslam dünyasına, insanlığa katma değer taşıyan hüviyeti ile mi?

Geçen asker kökenli bir dostum aradı ve “Onun geliştirdiği teknoloji ile yüzlerce askerimizin canı kurtuldu” dedi. İşte böyle bir hamle yaparsınız, bin can kurtulur. Hani demiştim ya “Hakim milletlerle mahkum milletler arasındaki fark terazide bir dirhem farkıdır, o da yetişmiş insandır.”

Malim İHA’ları, SİHA’ları, TİHA’ları soktu gündeme Selçuk Bayraktar.

6 tonluk demir yığınını gök yüzünde insansız uçurdu, gökten yeri gözetledi, kötü niyetlileri tespit etti, vurdu ve ülkeyi terör belasına karşı silahla donattı.

Geçen Selçuk Bayraktar’la yapılan bir mülakatı CNN Türk’te izledim.

Bilimsel........

© Karar


Get it on Google Play