We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kimse laf dinlemiyor

151 7 181
15.08.2021

Enflasyon laf dinlemiyor.

-Faiz oranları laf dinlemiyor.

-İşsizlik laf dinlemiyor.

-Eski Merkez Bankası Başkanları laf dinlemezlerdi. Laf dinleyeceği umuduyla getirilen yeni Başkan da laf dinlemeyenler arasına katıldı. Laf da dinlemiyor, “sinyal”e de kulak asmıyor.

-Döviz fiyatları laf dinlemiyor.

-Orman yangınları laf dinlemiyor, kısa sürede söndürecek imkanlarınız yoksa ciğerlerinizi yakarak ilerliyor. Canlar gidiyor, “büyük baş, küçük baş ve beyaz et” sözcüklerini utandırırcasına…

-Sel baskınları laf dinlemiyor. Dere yatağına ev yaptırmışsanız, bir gün öyle bir felaketle karşılaşıyorsunuz ki, yedi ceddinizi ağlatmaya yetecek sonuçlara yol açıyor. Canlar gidiyor.

-Müsilaj laf dinlemiyor. Eğer bütün atıklarınızı denize boşaltmışsanız, bir gün denizi içindeki bütün canlılarla birlikte öldürüyorsunuz, daha ileri safhalarda da denizin etrafında yerleşen tüm canlılar çıkan gazdan zehirlenme tehlikesi ile yüz yüze geliyorlar. Ağıtlar işe yaramıyor.

-Küresel ısınma laf dinlemiyor. İklim değişiyor, buzullar eriyor, susuzluk baş gösteriyor, yazlar kışa, kışlar yaza dönüşüyor, anormal yağışlar, anormal kuraklık birbirini izliyor. Yarınlarda gelecek tatlı su kıtlığı küresel savaşları tetikleyecek boyut taşıyor.

-Yarın “Allah korusun” depreme de laf anlatılamayacak. Hani sel, uğradığı evleri süpürüp götürüyor ya, onun milyon katını düşünün, şehirlerin beşik gibi sallandığını ve her tarafın lime lime döküldüğünü, “dur” deyince durmadığını sarsıntının….. Saniyelerin........

© Karar


Get it on Google Play