We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

18 yıl sonra geri gelen efsane

12 6 1
23.09.2021

Tam 18 yıl sonra tekrar Süper Lig’de boy gösteren Altay, lige harika bir başlangıç yaptı. 6 maçın geride kaldığı sezonda tam 4 galibiyetle 12 puanı cebine koyan siyah beyazlı ekip geride kalan haftalarda ortalama 2 puan toplayarak büyük bir başarı gösterdi.

Tabi ki bu başarıda takımın başında ki Büyük Mustafa’nın çok büyük payı var. Yaz kampında takımın başında olması ve bu sezon oynayacak olan takımın inşaasını kendi gerçekleştirmiş olması sahaya yansıyor. Çok büyük bir tecrübeye sahip oluşu sadece kadro tercihleri noktasında değil, oyun içerisinde ki hamlelerinde de Altay’a çok büyük avantaj sağlıyor. Bunun en büyük örneğini Göztepe karşılaşmasında yaşadık. Maçın ikinci yarısında oyuna soktuğu 40 yaşında ki İbrahim Öztürk ve 36 yaşında ki Marco sonucun değişmesinde büyük pay sahibi oldular.

Salı günü oynanan Çaykur Rizespor karşılaşmasından 2-1’lik galibiyetle ayrılan Altay 6 hafta içerisinde topladığı 12 puanla hedefinin sadece ligde kalmak olmadığını göstermiş oldu. 40 puan bandının rahatlıkla ligde kaldığını düşünürsek Altay’ı önümüzde ki sezonda Süper Lig’de izleyeceğimiz kesinleşti diyebiliriz. Bunu söylememizi sağlayan aslında........

© İz Gazete


Get it on Google Play