We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

NEREDEN NEREYE

2 1 0
25.03.2019

Milletler başına gelen büyük felaketleri atlatınca liderleri kahraman olur. Ta ki yeni bir felaket gelene kadar. Çanakkale Destanı’nın kahramanı, yabancı komutan Liman Von Sanders tarafından Maydos’ta yedeğe çekilen Yarbay Mustafa Kemal’di. Ne acı değil mi? Derd-i bekamız vardı ve I.Dünya Savaşında Alman komutasındaydık. Yarbay Mustafa Kemal gösterince dirayetini, düştü ardına milleti.

Cumhurbaşkanı, İstanbul Belediye Başkanıyken bayındırlık hizmetleri dikkat çekince komutası dışarıda gizlenen vesayetçilerin tepki kumpaslarıyla hapse kadar götürülmüştü. Ama milletin sağduyusu sahiplenince dirayetini, ne yaptılarsa bitiremediler siyasî hareketini. 15 Temmuz ihaneti de sonuç vermedi. Bu ihanet, çok büyük bir felaketti! Cumhurbaşkanı da milletin destansı lideri. Düşmanlık, hainlik varken millet destanı bitmedi, bitmez. Merhum Turgut Özal, Batı bizden kolay adam çalıyor demişti ya haklıydı. 15 Temmuz hainleri nereye sığındı?

Derd-i beka var mı yok mu? 3 parti var diyor; 4 parti yok, varsa da iktidar yarattı (!) Aşağılama, suçlama, karalama, karşılıklı yargı tehditleri aldı başını gidiyor. Döndük aynen 12 Eylül Darbesi öncesine. Tekerrür mü edecek tarih Allah’ım? O tarihi, Vebal adıyla romanlaştırdım. İnternet D&R üzerinden temin edilebiliyor. Özellikle siyasetçiler okumalı.

Vekil, devletin valisine militan ağzıyla “Defolup gitsin” diyebiliyordu. Başbakan “Hükümetin Başı” diye tahkir edilebiliyordu. Hırslarına yenilmişlerdi liderler ya bugün hepsi rahmetli. Kime kalmış gelimli gidimli dünya diyor Dedem Korkut! Romanın 355.sayfasındaki Yeter Efendiler bölümü ibret alınası! Sesleniş siyasetçilere : “Devletin valisi askerî araçlar içinde yola gidebiliyor. Nedir derdiniz? Sürekli birbirinizi........

© İstiklal