We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BİR MİLLET İÇİN DİL, HUKUK VE MUSİKİ NEDEN ÖNEMLİDİR? 

5 1 0
01.03.2021

Aziz dostlar ve sevgili okuyucularım, bu günden itibaren, artık ben de sizin eviniz “İstiklal Gazetesi Evi”nin bir mensubu, üyesi oldum. Bana bu fırsatı veren başta Sayın Hüseyin Arif Çakmak olmak üzere, beni gazetemizde köşe yazısı yazmayı teşvik eden, isteyen değerli diğer gazete çalışanları ve siz okuyucularıma teşekkür ederim. Gazetemizde her gün yazamasan bile haftada en azından 1 kere ve gereğinde 2-3 kere yazmayı planladım. Yazılarım, sizi sıkmamak ve daha hoş vakit geçirmek için tam bir sohbet havası içinde, gerçekleri eğlenceli ve mizahi olarak anlatmaya, yazmaya çalışacağım. Allah bizi utandırmasın, bize sıhhat ve huzur versin size faydalı olmaya çalışalım ve devam edelim.

Köşe yazımızın ana başlık ismini “Tarih ve Günümüz Penceresinden” koyduk. Neden bunu koyduk? Çünkü size en ileri derecede faydalı olabilmemiz için meselelerimize yalnızca günümüz açısından değil tarihimiz açısından da bakmayı gerekli gördüğümüzden bu ismi verdik. “Tarih milletlerin hafızasıdır, hafızasını kaybeden bir insana nasıl ki ‘normal insan’ olamazlarsa, tarihini bilmeyen milletler de ‘normal millet’ de olamazlar” denilir. Çok doğrudur. Zaten kendim de yarım asırlık yazar olarak, Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi üzerine 81 tarih kitabı yazmış ve yayınlamış bir tarihçi yazar olduğum için bu köşemde tarihten, tarihimizin özellikle yaşanan perde arkası olaylarından, dersler almaya yönelik bunları yazmamam, anlatmamam mümkün değildir.

Sizlere yalnızca “Tarihimizin Penceresinden” nden değil, “Günümüzün Penceresi” nden bakmayı da planladım. Çünkü gündemdeki ve günümüzdeki olup bitenlerin aydınlatılması gereken konularda da sizi bilgilendirmeye çalışacağım. Zaman zaman “Tarihimiz ve Günümüz Bileşkesi” ni........

© İstiklal


Get it on Google Play