We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beraber Yücelmek

13 1 0
24.03.2019

Hepimiz yücelmek için başkalarına ihtiyaç duyarız. Tabi ki başkaları da bize. Burada önemli olan aradaki dengedir. Dikkatli olursak bu işi çocukça bir saflıkla da kotarabiliriz. Bunun için tıpkı tahterevalliye biner gibi, bir yücelip bir alçalmayı göze almamız gerekir. Aç gözlü olanlarımızın bu oyunu kuralına göre oynamamakta direndiklerini görüyoruz. Onlara aldırmayın. Onlar amacın hep yukarıda kalmak olduğunu düşünürler. Asıl haz veren şeyin inişli çıkışlı bir yaşam olduğunu bir türlü kavrayamazlar.

İnsansız başarı mümkün olmaz. Olsa da tat vermez. Yeryüzünde başrolünde insanın olmadığı her senaryo sıkıcıdır. Önemli olan önümüze seçenekler konduğunda kestirme olanı değil doğru olanı tercih etmektir. Ayak işlerini her zaman başkalarının yaptığı ve sadece bizim her zaman en üstte olduğumuz senaryolardan uzak durduğumuz müddetçe dünyaya iyi bir yer olma fırsatını vermiş oluruz. Peki bunu nasıl yapabiliriz? Nasıl birlikte yücelebiliriz? Bu iş beraber ve bilgece yapılabilir mi? Cevabım evet. Aşağıda açıklamaya çalıştım.

Birincisi: Paylaşalım. Teknik olarak, başarınızın sonuçlarını paylaştıkça başarınız daha da sağlamlaşır, daha bir bilinir olur. Yeni başarı beklentileri oluşur. Bu beklenti de sizi yeni başarılar için harekete geçirir. Başarı döngüsü oluşur. Başarıda devamlılık istiyorsak kazandıkça kazandırmayı unutmamalıyız. Üç........

© İstiklal