We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

KATİLİN ÖĞRETTİĞİ TARİH -1

3 1 0
22.03.2019

Yeni Zellanda Katili bize tarih öğretmeye devam ediyor. Tarih böyle bir şeydir, kaçmaya çalıştıkça sizi kovalar ve bu sizin geçmişinizdir, inkar etmeniz onun yok olduğu anlamına gelmez. Ben sizdenim demenizle sizden olunmaz. Bu nedenle tarihimizi gerçek anlamda öğrenmeliyiz. Zaferlerimiz kadar hezimetlerimiz, kahramanlarımız kadar hainlerimizi, kendimiz kadar düşmanımızı da öğrenmeliyiz. Üstelik bu anlatım masal tadında değil, gerekirse kabus tadında vermeliyiz. "Bir Türk Dünyaya Bedel" sözüyle hamaset pompalama değil, "Çalışan, mücadele eden kazanır" gerçekçiliği ile anlatmalıyız. Yoksa bir gün kaçtıklarımız bizim kabusumuz olur.

İyi bir tarih eğitimi düşmanının da iyi tanıtılmasıyla sağlanır. Güçlü düşmanı yenmiş olmak aslında büyük bir meziyettir.

EK

Bakın biz ne yaparsak yapalım batı'nın düşmanlığını önleyemeyiz. Hatta onların dinine dahi girsek onlar için düşmanız. Nitekim onlar kendi dinlerinden olanlara karşı bile soykırım uygulamaktan çekinmemişlerdir.

Hatta biz ülkenin tapusunu dahi onlara versek onların düşmanlığından kurtulamayız. Çünkü onlar için biz Roma toprağı olan Anadolu'yu ve İstanbul'u almışız. Ne yapıp edip İstanbul'u ve Anadolu'yu geri almak isteyeceklerdir. Bunun örneği Endülüstür. Endülüz 700 yıl müslümanların elinde kalmasına rağmen adamlar aldıklarında 100 yılda tüm izlerimizi sildiler.

Üstelik Endülüs'ü barış antlaşmasıyla almalarına rağmen etnik temizlik uyguladılar. Yani biz Anadolu toprağını onlara barışla antlaşmayla teslim etsek bile etnik temizlik uygulayıp bizim izimizi tamamen silmeye çalışacaklardır.

Bu nedenle uyanık olalım.

Coğrafya kaderdir deyip, durumu kabullenip buna göre kendimizi hazırlayalım.

Sürekli mücadeleye hazır olalım.

Savaşçılık yönümüzü kuvvetlendirelim.

Türkler neden savaşçıdır? düşündünüz mü?

Çünkü Türklerin sayısı azdı ve eğer savaşçı olmasalardı başka kavimlerce istila edilip yok edileceklerdi. Günümüzde de değişen bir şey yok. Teknolojik gelişmeler ve parlak sözler sizi aldatmasın. Irak'a, Suriye'ye ve Filistin'e bakın... Bu hayasız akın duruyor mu?

Yeni Zellanda Teröristinin Silahından Çıkan İsimler ve Tarihler

Katilin silahı üzerinde çıkan isimleri tek tek inceliyoruz fakat bu bütün tarihimizi........

© İstiklal