We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

YEREL SEÇİM DUASI

2 1 0
25.03.2019

Allah’ım; celalinden cemaline, kahrından lütfuna sığınıyor ve yalvarıyoruz; yerel yönetimlerimizi adaletsiz, vicdansız, izansız insanların ellerine bırakma! Genelde ve yerelde bizleri; gurur mahkûmu, para mecnunu, lüks ve israf düşkünü, gerçek kaçkını, meydan bıçkını ve küfür tutkunu bilumum iki ayaklı yaratıklarından koru!

Allah’ım; yüce dinimiz İslam’ı; dini ve milli değerlerimizi dillerine pelesenk eden, “imanlarında ve inkârlarında sabit durmayan” makam mevki ve çıkar uğruna yalanı meslek edinenlerden, aldatmayı marifet sayan riyakârlardan sana sığınıyoruz! Milletimizi; yalancılardan, emanete ihanet edenlerden, felakete davetiye çıkaran sahte kahramanlardan, soygunculardan, vurgunculardan, hırlı hısızların şerrinden muhafaza eyle!

Allah’ım; bizleri kinin, kibrin, küfrün, enaniyetin ve keyfiyetin zirvelerinde dolaşan; her türlü baskı, korkutma, yıldırma politikaları ile milleti canından bezdiren bilumum arsızların arsızlıklarına, edepsizlerin edepsizliklerine mecbur ve mahkûm eyleme!

Allah’ım; bizleri fitne fücurların şoklarından, kalbi katıların kin ve küfür oklarından, gafillerin gafletinden, hainlerin ihanetlerinden uzak tut!

Allah’ım; bizleri “gökte yıldız ararken yolunun üzerindeki çukuru göremeyen”, akıl ve feraset yoksunu kullarınla imtihan etme!

Allah’ım, ülkemizi ve geleceğimizi ipotek altına sokacaklara; rant uğruna yüreğimizin, beynimizin ve ülkemizin güzelliklerini yok edeceklere fırsat ve imkân verme!

Allah’ım; bizleri samimi, dürüst, hukukun üstünlüğüne inanan, güvenilir, halkın mutluluğu ve esenliği için çalışan, cesur, kararlı, şehri bir bütün olarak kucaklayan, kendisine oy vermeyenlerin de yanında olan samimi ve salih kullarınla........

© İstiklal