We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HAYDİ, TÜRKİYE’M! EEEE… EEEE…

3 1 0
06.08.2019

Türk çocukları kitap okuma konusunda çoğu Afrika ülkelerinin gerisinde kalmış. Japonya’da toplumun % 14’ ü, Amerika’da % 12’ si, İngiltere’de ve Fransa’da !’i düzenli kitap okurken Türkiye’de ancak 10.000 kişiden 1 kişi düzenli kitap okuyormuş.

“İyi de bizim çocuklarımız ne yapıyormuş?”

“Ne yapacaklar aileleri ile birlikte televizyon izliyorlar. Her 10 çocuktan 9’unun düzenli televizyon izlediği belirlenmiş.”

“Peki, bizim millet olarak bağlı ve bağımlı olduğumuz TV kanalları o kadar çekici ve öğretici mi ki bu kadar çok izleniyor?”

“Vallahi onu bilemem; ancak öğretici, eğitici, açıkoturumlu, belgeselli bir kaç TV kanalının dışında kalanların hemen hepsi zamana, zemine ve musluğa ayarlı; üç aşağı beş yukarı günlük yayın akışları da aynı”

“Ya TRT?”

“Ne o, yani TRT bu ülkenin televizyon kanalı değil mi? Var elbet bir iki ince ayrım… Her neyse gelin isterseniz hep birlikte havuzlu-havuzsuz, tavuslu-tavussuz bir kanalın yayın akışına bakalım. Sonra da siz karar verin, TV’lerimizin(!) insanlarımıza, kazandırdıklarına.”

07.00-10.00: Dünden Ve Günden Derlenen Haberler

Yurttan sesler iktidar korosu ile onlara sazlarıyla eşlik eden muhalefetin küfrü biplenmiş sabah haberleri… Mecliste kavga, yolda kaza, cinayet, terör ve terörle mücadele ederken şehit düşen evlatlarımızın cenaze merasimleri… Taraflı tarafsız; sulu susuz gazetelerin resmigeçidi; ardından spor, hava durumu; arada reklam…

10.00- 13.00: Magazin

Öyle ya efendim, koskoca ülke! Kim kime ne demiş? Saçta pişen soğanı bol acılı ve sancılı böreği kim yemiş? Obeziteden ebe olur mu? Dedikodu, ağız dalaşı, kimin var gözünün........

© İstiklal