We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BUNLARA MÜSLÜMAN DEMEK İSLAMA HAKARETTİR

3 1 0
09.06.2019

İslam dininin yüce kitabı Kuran-ı Kerime göre Müslüman kimdir?

Müslüman; Allah’a inanan ona kulluk eden, kafalarında ve kalplerinde Allah’tan başka ilahlaştırdıkları hiçbir varlık olmayan kişidir.

Müslüman; Allah’tan korkup sakınan, hayatını Kuran’a göre düzenleyen, yaşantısı ve davranışları ile İslam’a hizmet edendir.

Müslüman; Kuran ahlakı ile donanımlı, sözüne güvenilen, yalan söylemeyen, iftiradan şiddetle kaçınan, riyaya ve gıybete kapılarını sonuna kadar kapatan kişidir.

Müslüman; “yaratılanı yaratandan ötürü seven”, fedakâr, merhametli, hemcinslerine tepeden bakmayan, tevazu ve nezaket sahibi, incitmeyen, hoşgörülü ve bağışlayıcı insandır.

Müslüman; zulme ve zalime boyun eğmeyen, hak ve hakikat peşinde koşan, şeytan ve yandaşlarını düşman bilen kişidir.

Müslüman; hasetten, kinden, kötülük ve gıybet etmekten şiddetle kaçınan, eliyle ve diliyle kimseye rahatsızlık vermeyen, kimsenin arkasından konuşmayan, kusur aramayan, araştırmayan kişidir.

Müslüman; güler yüzlü, sözünde gönül lezzeti olan, dili ve davranışları ile güven telkin eden, karamsar ve kötümser olmayan, insanlara ve insanlığa umut veren, yol gösterendir.

Müslüman; kanaatkârdır; çünkü İslam dini, kanaatkârlığı emretmiş, kanaatkâr insanı övmüş, açgözlülüğü, hırsı, tamahı, israfı kötülemiştir.

Müslüman; gösterişten,........

© İstiklal