We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AT İZİ İT İZİNE KARIŞINCA

2 1 0
15.08.2019

Bu milletin verdiği vergilerle varlığını devam ettiren TRT’nin Çocuk Programına bağlanan Utku adlı bir çocuğumuzun milli varlığımız olan Kazdağları'ndaki ağaç katliamını eleştirmesi program sunucusunu telaşlandırıyor. Çocuğun hemen sözünü kesiyor. Tahammülsüzlük mü korku yoksa yeni zihniyet mi acaba bu yavrumuzun milli hassasiyetine sansür uygulayan?

Kırıkkale Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir organizasyonda bağısızlığımızın sembollerinden olan “Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl!” dizerli ile sonlanan İstiklal Marşımızın okunmamasına öğrenciler tepki gösteriyorlar. Öyle ya ne demek törende milli marşımızın okunmaması… Sonuç mu takdir edilmesi gereken öğrencilere üniversite yöneticilerince disiplin cezası veriliyor.

Gençleri çalışacak iş bulamadığı için intihar eden ülkemizde, o da ne? Karışık vatandaşlı, tepeden torpilli “elektrik mühendisliği bölümü” mezunu bir bayan önce İstanbul Belediyesi Metro A.Ş’de işe başlatılıyor. Ardından burs verilerek beş yıllığına “siyaset biliminde” doktora yapması için Amerika’ya gönderiliyor. Sonra… Sonra bu muhterem hanımefendi yurda dönüyor ve seçtiğimi seçeceksin demokrasi(!) anlayışı ile milletvekili yapılıyor. Eh muhterem milletvekilinin de belediyedeki kadrosu devam........

© İstiklal